Те, що сталося між учасниками блокади і правоохоронцями, – в більшій частині непорозуміння. Про це повідомив кримськотатарський політичний та громадський діяч Мустафа Джемільов на мітингу під Адміністрацією президента після зустрічі з Порошенком.

«Люди подумали, що це спроба відновити електропостачання. А насправді якщо при такій погоді, дощеві стовпи впадуть і не буде проведено заземлення, то можуть постраждати люди. Ми з цим повністю згодні, і зараз зв’яжемося з нашими людьми там і попросимо, щоб вони дозволили спеціалістам зробити свою роботу», – сказав він.

Джемільов сказав, що всі наступні дії правоохоронних органів в обов’язковому порядку будуть погоджуватися із штабом, який проводить блокаду. Президент на зустрічі також пообіцяв, що правоохоронці не будуть застосовувати силу до кримських татар, які захищають інтереси України.

Водночас ситуація через обмеження електропостачання в Крим дуже непроста, відзначив Мустафа Джемільов.

«Через зупинку електроенергії зараз Росія вже призупинила постачання антрациту, а це означає, що буде паралізована діяльність семи електростанцій в Україні і відповідно в частину регіонів України не буде поступати електроенергія», – сказав він.

Лідер Меджлісу кримськотатарського народу, народний депутат України Рефат Чубаров додав, що договір на постачання електроенергії на півострів завершується і кримські татари мають намір обговорити в неділю з міністром енергетики та вугільної промисловості Володимиром Демчишиним подальший план дій.

«Новий договір, якщо його будуть укладати, обов’язково і напряму має бути пов’язаний із дотриманням прав людини на тимчасово окупованих територіях», – сказав Рефат Чубаров.

Наступного тижня буде переглянуто договір про вільну економічну зону з Кримом, передав слова президента Джемільов.

«Як і в якій формі – зараз вирішується. Найближчим часом рішенням Кабміну щодо руху транспорту на окуповану території Криму буде призупинено. Ми разом із Кабміном переглянемо той необхідний перелік, який в певному об’ємі доведеться дозволити, що мешканці Криму, симпатики України, зберігали вірність своїй країні і не постраждали», – сказав Порошенко на зустрічі із лідерами кримськотатарського народу.

Чубаров заявив, що кримські татари будуть шукати шляхи, які б задовольнили тих людей, що залишилися на окупованій території, і укріплювали міцність української держави.

/ фото Илья Кива via Facebook

hromadske.tv

Поділитись: