УКРАЇНА

До Умані на Рош Га-Шана приїхали більше 30 тисяч хасидів

УКРАЇНА/До Умані на Рош Га-Шана приїхали більше 30 тисяч хасидів
Зберегти
Вигляд

Більше 30 тисяч хасидів приїхали до Умані на святкування Рош Га-Шана, передає Громадське.Черкаси.

Це свято, яке називають єврейським новим роком, прив’язане до місячного календаря і припадає цього року на 2-3 жовтня. В місті Умань Черкаської області знаходиться могила засновника брацлавського хасидизму раббі Нахмана.


Усі євреї, які представляють течію брацлавського хасидизму, вважають своїм обов'язком побувати хоча б раз у житті на могилі цадика Нахмана — духовного вождя хасидів, святого, який останній рік свого життя провів в Умані. Вони також вважають, що якщо вони зустрінуть юдейський Рош га-Шана біля його могили, то наступний рік буде щасливим для них.«Раббі Нахман хотів розказати світу, що людство потребує лише 7 заповідей. І дотримання цих 7 заповідей зробить світ кращим. Ісус був євреєм, що припустився помилки. Мухамед також був євреєм, що помилився, адже він узяв Тору (єврейську Біблію) і вирішив навчити весь світ бути євреями. Але євреї відрізняються від усього світу. Євреї можуть дотримуватись усіх заповідей. У євреїв їх 713. Вам же не потрібно 713, вам достатньо всього 7», — розповідає один із хасидів, що приїхав до Умані з Ізраїлю.

Під час святкування Рош га-Шана хасиди моляться, співають пісні та сурмлять у шофар — музичний інструмент, зроблений з баранячого рогу.На свято Рош га-Шана до Умані з’їжджаються хасиди з усього світу. Найбільше – з Ізраїлю та США. Чоловіки-хасиди беруть на святкування іудейського нового року також жінок і дітей.

На сьогодні в Умані, за інформацією місцевої поліції, перебуває 31 тисяча паломників — рекордна для міста кількість. Торік на могилу праведника приїхали 30 тисяч вірян, а роком раніше — 20 тисяч.

Пов`язані новини