У зоні бойових дій на Донбасі 27 вересня бойовики чотири рази порушили режим припинення вогню. Обійшлося без бойових поранень та втрат від обстрілів.

Про це повідомляє пресштаб операції Об’єднаних сил.

Так, неподалік населеного пункту Опитне бойовики вели вогонь із гранатометів різних систем та великокаліберного кулемета. Окрім того, зі стрілецької зброї вони провокували українських військових неподалік Шумів та двічі — поблизу населеного пункту Оріхове.

Від початку поточної доби, 28 вересня, на усіх ділянках лінії розмежування спостерігається «тиша».

Також штаб повідомляє, що вчора військовослужбовці Збройних сил і рятувальники ДСНС ліквідували пожежі поблизу Новоолександрівки та Доломітного. Окрім того, локалізували осередок загоряння на ділянці розміром приблизно 10 гектарів неподалік населеного пункту Нижньотепле.

Від початку перемир'я (27 липня) і до 26 вересня включно Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ зафіксувала 1 337 порушення «тиші» Загалом було 232 вибухів, 9 невизначених боєприпасів, 13 освітлювальних ракет та 1 083 черги та постріли.

В ОБСЄ за порушення рахують кожний постріл або вибух, а в штабі ООС обстріли однієї позиції рахують як один факт порушення.

Яка ситуація на Донбасі?

З 27 липня на Донбасі почав діяти новий режим припинення вогню. Зокрема ці домовленості забороняють відкривати будь-який вогонь без дозволу керівництва. У разі навмисного порушення режиму припинення вогню стосовно військовослужбовців Збройних сил можуть застосовувати дисциплінарні стягнення.

Бойовики регулярно порушують новий режим «тиші»: відкривають вогонь та обладнують свої позиції. У штабі кажуть, що провокативні обстріли не загрожують життю військових, тому вогонь у відповідь не відкривають.

Спочатку головним досягненням перемир'я вважали те, що від обстрілів не загинув і не дістав поранення жодний український військовий. На 42-й день перемир'я, 6 вересня, бойовики порушили режим «тиші» й обстріляли позиції української армії на Луганщині, один військовий дістав поранення. Того ж дня інший військовий внаслідок обстрілу бойовиків загинув.

Крім цього, періодично військові підриваються на вибухових пристроях, яких уздовж лінії зіткнення багато.

Поділитись: