У зоні бойових дій на Донбасі 24 вересня українські військовослужбовці зафіксували одне порушення бойовиками мирних домовленостей.

Про це повідомляє пресцентр операції Об’єднаних сил.

Так, режим припинення вогню бойовики порушили у вечірній час доби, здійснивши постріл з ручного протитанкового гранатомета у бік українських позицій поблизу Кам’янки.

Постріл був неприцільним, українські підрозділи вогонь у відповідь не відкривали. Обійшлося без бойових втрат та поранень немає.

Від початку поточної доби, 25 вересня, по всій лінії зіткнення спостерігається «тиша», жодних порушень зі сторони бойовиків не задокументовано.

Від початку перемир'я (27 липня) і до 24 вересня включно Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ зафіксувала 1 309 порушення «тиші» Загалом було 218 вибухів, 9 невизначених боєприпасів, 13 освітлювальних ракет та 1 069 черг та пострілів.

В ОБСЄ за порушення рахують кожний постріл або вибух, а в штабі ООС обстріли однієї позиції рахують як один факт порушення.

Яка ситуація на Донбасі?

З 27 липня на Донбасі почав діяти новий режим припинення вогню. Зокрема ці домовленості забороняють відкривати будь-який вогонь без дозволу керівництва. У разі навмисного порушення режиму припинення вогню стосовно військовослужбовців Збройних сил можуть застосовувати дисциплінарні стягнення.

Бойовики регулярно порушують новий режим «тиші»: відкривають вогонь та обладнують свої позиції. У штабі кажуть, що провокативні обстріли не загрожують життю військових, тому вогонь у відповідь не відкривають.

Спочатку головним досягненням перемир'я вважали те, що від обстрілів не загинув і не дістав поранення жодний український військовий. На 42-й день перемир'я, 6 вересня, бойовики порушили режим «тиші» й обстріляли позиції української армії на Луганщині, один військовий дістав поранення. Того ж дня інший військовий внаслідок обстрілу бойовиків загинув.

Крім цього, періодично військові підриваються на вибухових пристроях, яких уздовж лінії зіткнення багато.

Поділитись: