У зоні бойових дій на Донбасі 30 жовтня бойовики три рази порушили режим припинення вогню, внаслідок чого двоє українських військовослужбовців загинули.

Про це повідомляє пресцентр штабу операції Об’єднаних сил.

Так, неподалік населеного пункту Водяне бойовики двічі вели вогонь з гранатометів різних систем та стрілецької зброї, внаслідок чого двоє українських військовослужбовців загинули. Українські підрозділи відкрили вогонь у відповідь.

Провокації бойовиків продовжилися ближче до обіду — вони знову відкривали вогонь зі стрілецької зброї на цій самій ділянці. Постріли не становили загрози життю та здоров’ю військовослужбовців Об’єднаних сил.

Від початку поточної доби, 31 жовтня, порушень режиму припинення вогню не зафіксовано. Тиша спостерігається вздовж усієї лінії зіткнення.

Від початку «перемир'я» (27 липня) і до вечора 28 жовтня включно Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ нарахувала 1 905 порушень режиму тиші, зокрема 575 вибухів, 30 невизначених боєприпасів, 16 спалахів дульного полум'я, 23 освітлювальні ракети та 1 261 черга та постріли.

В ОБСЄ за порушення рахують кожний постріл або вибух, а в штабі ООС обстріли однієї позиції рахують як один факт порушення.

«Перемир'я» на Донбасі

Новий режим припинення вогню на Донбасі почав діяти з 27 липня. Понад місяць його головним досягненням вважалося те, що немає втрат серед військових. Проте на 42-й день «перемир'я», 6 вересня, бойовики обстріляли позиції української армії на Луганщині, один військовий дістав поранення. Того ж дня інший військовий унаслідок обстрілу бойовиків загинув. Таким чином від початку «всеосяжного перемир'я» загинули троє українських військових.

Крім того, час від часу українські військові підриваються на вибухових пристроях, яких уздовж лінії розмежування багато. За даними Міноборони, станом на 2019 рік на підконтрольній Україні території Донбасу було заміновано приблизно 700 тисяч гектарів.

Поділитись: