Економіка

Добовий видобуток газу в Україні сягнув найвищого за останні 4 роки показника

Enkorr
Економіка/Добовий видобуток газу в Україні сягнув найвищого за останні 4 роки показника
Зберегти
Вигляд
Добовий видобуток природного газу в Україні сягнув показника у 59 мільйонів кубометрів на добу у середині листопада 2018-го.

Це — найвижчий показник за останні 4 роки, з моменту, коли Україна втратила контроль над родовищами газу в Чорному морі через анексію Криму Росією, повідомило профільне видання Enkorr, з посиланням на дані оператора газотранспортної системи «Укртрансгазу».

За підсумками попередніх місяців, у жовтні в Україні добували 58,5 мільйонів кубометрів газу на добу, а в вересні — 57,7 мільйонів кубометрів.

Зростання до 59 мільйонів кубометрів на добу у листопаді пояснюють посиленням видобутку газу державною компанією Укргазвидобування.

За даними Укртрансгазу, 74% видобутку газу в країні припадає на Укргазвидобування, 20% на приватні компанії і 4% на Укрнафту. Повідомляється, що з початку року в Україні видобули 18,3 мільярдів кубометрів газу. Якщо до кінця року середньодобовий видобуток залишиться на рівні 59 мільйонів кубометрів, то річний видобуток за 2018 рік зросте на 0,5% у порівнянні з 2017 роком.

Нагадаємо, Укртрансгаз оголосив тендер на реконструкцію найбільшого в Україні сховища підземного газу — компресорного цеху № 4 станції «Більче-Волиця» — з очікуваною вартістю 998 мільйонів гривень.

Пов`язані новини