Медики добровольчого мобільного шпиталю ім. Миколи Пирогова більше трьох місяців працювали у зоні АТО на Донбасі без офіційного дозволу. Через це керівництво шпиталю вирішило їх вивести із зони конфлікту.

Про це в ефірі Громадського розповів керівник шпиталю Геннадій Друзенко.

«Ми вивели своїх медиків з місць тимчасової дислокації. Вивели тому, що коли ми туди заходили, на запит Центрального військово-медичного управління, наприкінці квітня цього року, то була обіцянка вирішити проблему щодо офіційного залучення за кілька днів. Бо, на відміну від лікарень, місця тимчасової дислокації є з дуже обмеженим доступом», — сказав Друзенко.

«Три місяці ми чекали, коли наших медсестер і фельдшерів офіційно залучать. Це має бути наказ щодо залучення до проведення в зоні АТО такого-то фельдшера. Бо військова прокуратура може запитати, чому сталася смерть бійця. І тоді починаються запитання, де знаходився медик, чому він там знаходився. Після цього починаються проблеми як у медика, так і у командира частини», — пояснив керівник шпиталю.

Нагадаємо, раніше сьогодні медики шпиталю ім. Пирогова припинили співпрацю зі Збройними силами України.  ПДМШ вивів своїх медиків із зони конфлікту на Донбасі протягом 23-24 липня. За час ротацій, через ПДМШ пройшли близько 200 медиків. Статус учасника війни отримали 66 з них.

Поділитись: