УКРАЇНА

Docudays UA розриває співпрацю з організацією «ДАНА» через інцидент у Миколаєві

3 грудня, 2016 22:50
УКРАЇНА/Docudays UA розриває співпрацю з організацією «ДАНА» через інцидент у Миколаєві
Зберегти
Вигляд
Інцидент стався 22 листопада під час показу документального фільму «Люди, які прийшли до влади» у Миколаївському університеті імені Сухомлинського.

Оргкомітет фестивалю документального кіно з прав людини Docudays UA розриває співпрацю з миколаївською громадською жіночою організацію «ДАНА» через інцидент, що стався 22 листопада під час показу документального фільму Олескія Радинського та Томаша Рафи «Люди, які прийшли до влади» у Миколаївському університеті імені Сухомлинського.

Про це в ефірі Громадського розказав програмний директор фестивалю документального кіно з прав людини Docudays UA Геннадій Кофман.

«Оргкомітет ухвалив рішення припинити співробітництво з організацію «ДАНА», оскільки є явне порушення регламенту. І цього показу взагалі не повинно було бути, якщо туди прийшли політики. Його мали просто скасувати», – сказав він.

Нагадаємо, 22 листопада під час показу фільму у Миколаївському університеті імені Сухомлинського більше половини студентів навіть не додивилися стрічку й вийшли з аудиторії.

Вони вирішили, що фільм здатен спровокувати конфлікти між самим студентами, чиї думки щодо подій на сході України можуть відрізнятися, і що він є пропагандою «русского міра» – а тому звернулися з цього приводу із відповідною заявою до СБУ. Показ фільму відбувся, під егідою миколаївської громадської жіночої організації «ДАНА».

Також зазначу, що на показі були присутні гості – депутат облради і представник «Українського вибору» Віктора Медведчука Максим Невінчаний, а також депутати від «Опозиційного блоку» Артем Грозов і Павло Зоткін.

Зауважимо, що документальний фільм Олескія Радинського та Томаша Рафи «Люди, які прийшли до влади» відсьогодні з’явиться у вільному доступі в онлайн-кінотеатрі DOCU/ПРОСТІР. Знятий у березні-квітні 2014 року на Донбасі, фільм простежує перетворення соціального протесту на збройне повстання, підтримане прихованим іноземним вторгненням.

Пов`язані новини