У травні в український прокат вийшла екранізація гри — «Angry Birds у кіно», 9 червня на екранах кінотеатрів з’явиться «Warcraft: Початок», а ще нам обіцяють екранізацію тетріса. Ми вирішили пригадати, як екранізували ігри і як змінювався при цьому їхній сюжет.

Як «Angry Birds» приземлилися на великому екрані

Гра про розлючених пташок вийшла в 2009-му, а в липні 2015-го кількість її завантажень перевищила три мільярди. У травні 2016-го вийшла анімаційна екранізація ― «Angry Birds у кіно».

Постер анімаційного фільму «Angry Birds у кіно»

  Анна Дацюк, кіножурналістка і ведуча на радіо «Аристократы»

Сюжет гри «Angry Birds» доволі рівний і простий, тому основним завданням сценаристів було наростити на цей сюжет нормальну, м’ясисту історію з подіями, які б передували ігровому процесу.

В «Angry Birds» величезний бекграунд гравців, для яких це не якийсь невідомий фільм. Дивитися його ― це все одно, що знову пограти в гру, але в дуже хорошій якості, з тривимірним зображенням. Крім того, цей фільм наповнений величезною кількістю посилань на масову культуру. Наприклад, це поросятка Daft Punk, книжка «50 відтінків зеленого» на столі в однієї зі свиней, прямі цитування «Сяйва» Кубрика та «Людей Ікс».


   Ольга Дацюк, журналістка-міжнародниця і ведуча на радіо                                                    «Аристократы»

Сама сюжетна лінія збережена: свині крадуть яйця, а птахи мають ці яйця повернути. Творці подали їхню боротьбу так, що одна вісь ― це гість, а друга ― господар. Це дуже нестандартний підхід до традиційного протистояння і його сторони несподівані. Коли ти називаєш їх «гість» і «господар», то не одразу виявляєш, яка з цих сторін є негативною. Як мені здалося при перегляді, можна дуже чітко побачити лінію, пов’язану з сучасними подіями у світі й міграційною кризою.

На користь ідеї про міграційну кризу свідчить багато елементів. Наприклад, ці свині, що прибувають на острів. Коли вони приїжджають, здається, що їх мало, але насправді їх значно більше. Вони просять, щоб їх прийняли, як гостей, але при цьому поводять себе досить нахабно. Вони привозять з собою дуже багато динаміту і дуже часто у мультфільмі звучить фраза: «Як погано, коли руйнують те, що ти так довго будував». І ця фраза використовується саме щодо чужинців.


 

5 інших фільмів на основі ігор

1. «Оселя зла»

Кадр з фільму «Оселя зла: Потойбічне життя»

В геймерському світі гра «Resident Evil» в 1996-му одразу стала хітом і визначила жанр «хоррор на виживання». Перша її екранізація ― «Оселя зла» ― вийшла в 2002-му році. Потім було ще чотири частини, а в 2017-му має вийти останній розділ серії. Фільми показують деяких із персонажів гри, але головну героїню ― Еліс у виконанні Мілли Йовович ― створили спеціально для екранізації. Схоже, ця ідея була вдалою, бо з усіх серій фільмів за мотивами ігор тільки «Оселі зла» вдалося з кожною частиною нарощувати касові збори.

2. «Лара Крофт: Розкрадачка гробниць»

Кадр з фільму «Лара Крофт: Розкрадачка гробниць»

Гравці почали розкрадати гробниці в 1996-му. А на екранах перший фільм про жінку-археолога та спадкоємицю аристократів Лару Крофт з’явився в 2001-му році. У цій стрічці вона змагається з ілюмінатами в пошуках частин «Трикутника світла», артефакта, що змінює рух часу. У другій частині героїня у виконанні Анджеліни Джолі вже намагається захистити світ від скриньки Пандори.

Відгуки критиків на перший фільм були переважно негативними, зате в прокаті його чекав успіх. Натомість, друга частина стала касовим провалом. Тепер, через 13 років, заговорили про наступний фільм. Уже відомо, що в ньому буде нова Лара Крофт. Її зіграє Алісія Вікандер.

3. «Принц Персії: Піски часу»

Кадр з фільму «Принц Персії: Піски часу»

«Принц Персії» ― це класика, що з’явилася ще в часи двовимірних ігор, в далекому 1989-му. Її герой мав вибратися з підземель і врятувати принцесу з вежі, доки не вичерпався час. У 1999-му році вийшла перша тривимірна версія гри, а екранізація ― аж у 2010-му. Творці стрічки розраховували, що вона стане «новими піратами Карибського моря». Але не склалося. Фільм «Принц Персії: Піски часу» з Джейком Джилленголом у головній ролі досяг успіху в прокаті, але з культовим статусом гри не зрівнявся.

4. «Assassin’s Creed: Кредо вбивці»

Кадр з фільму «Assassin’s Creed: Кредо вбивці»

Гра «Assassin’s Creed» студії Ubisoft уже обросла книгами, міні-серіалом і короткометражними фільмами. Тепер настав підкорювати великий екран. Головні ролі в «Assassin’s Creed: Кредо вбивці» виконують Майкл Фассбендер і Маріон Котіяр, а реліз стрічки в Україні запланований на 5 січня 2017 року.

5. «Warcraft: Початок»

Кадр з фільму «Warcraft: Початок»

Серія ігор «Warcraft» складається з п’яти головних частин. Перша з них ― «Warcraft: Орки та люди» ― вийшла в 1994-му. Перші частини були стратегіями в реальному часі, а наступні стали рольовими онлайн-іграми для багатьох користувачів.

Всесвіт гри найближчим часом розшириться ― на великий екран вийде фільм «Warcraft: Початок». Його дія відбувається в Азероті, місці, де зароджуєтся конфлікт між расою орків і расою людей. Ці два світи й зійдуться у смертельному двобої. Побачити, чим він завершиться, можна буде в українському прокаті з 9 червня.

 

Над випуском працювали: Оксана Городівська, Андрій Сайчук, Анна Перепелиця, Юліанна Сліпченко, Анна Московченко

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile