УКРАЇНА

Доказів для обвинувачення у справі «Боїнга» МН17 наразі недостатньо – прокурор Сторожук

УКРАЇНА/Доказів для обвинувачення у справі «Боїнга» МН17 наразі недостатньо – прокурор Сторожук
Зберегти
Вигляд

Говорити про підслідність справи щодо збитого на Донбасі «Боїнга» МН17  поки що зарано, оскільки ще на стовідсотково сформована доказова база стосовно обвинувачених у даному процесі.

Про це в коментарі Громадському розповів перший заступник генпрокурора України Дмитро Сторожук.

«У нас до кінця ще не сформована доказова база обвинувачених у даному процесі, зокрема, щодо їх національностей», – сказав він.

Сторожук додав, що попередні строки, які обговорювались із нідерландськими колегами щодо підслідності цієї справи, встановлені на січень-лютий 2017 року.

«Наша позиція – для об’єктивності і незаангажованості справу має розглядати суд європейської інстанції, який зможе прийняти рішення, що не буде оскаржуватись іншими сторонами», – сказав він.

Згідно із офіційним звітом слідчої комісії у справі, оприлюдненому 28 вересня, «Боїнг» МН17 був збитий з російського «Буку» з окупованої території Донбасу.

Крім того, слідство визначило імена 100 причетних до аварії «Боїнга» МН17.

Комісія Ради безпеки Нідерландів, яка займалася розслідуванням причин катастрофи лайнера, 13 жовтня 2015 року опублікуваладоповідь, в якій говориться, що літак був збитий ракетою класу «земля – повітря», випущеної із ЗРК «Бук».

Міжнародна слідча група із виявлення та притягнення до відповідальності осіб, винних у катастрофі «Боїнга», включає представників Нідерландів, Австралії, Малайзії, Бельгії та України.

8 жовтня 2015 року Bellingcat встановили причетних до транспортування установки «Бук» росіських військових. У новому звіті за 24 лютого 2016 року дослідники Bellingcat дійшли висновку, що відповідальність за катастрофу збитого 17 липня 2014 року Boeing 777 Малазійських авіаліній несе керівнцтво Міністерства оборони Росії.

Крім того, родичі жертв катастрофи Boeing рейсом MH17 подали позов до ЄСПЛ проти Росії і Путіна.

Пов`язані новини