Світ

Доказів переслідування мігрантів в Хемніці немає – голова контррозвідки Німеччини

7 вересня, 2018 13:44
Світ/Доказів переслідування мігрантів в Хемніці немає – голова контррозвідки Німеччини
Зберегти
Вигляд
Голова контррозвідки Німеччини вважає, що відео з нападами на мігрантів в місті Хемніц після вбивства громадянина Німеччини може бути умисною дезінформацією.

Голова контррозвідки Німеччини вважає, що відео з нападами на мігрантів в місті Хемніц після вбивства громадянина Німеччини може бути умисною дезінформацією.

Про це повідомляє Reuters.

Праві радикали Німеччини відреагували масовими протестами на вбивство громадянина Німеччини в місті Хемніц, Саксонія, в якому підозрюють двох мігрантів.

Місцевий голова Саксонії Міхаель Кречмер 5 вересня заявив, що ситуація з протестами «переоцінена» й інформація про переслідування людей іноземної зовнішності не відповідає дійсності, пише DW.

Канцлерка Німеччини Ангела Меркель негативно відреагувала на його заяву, сказавши, що «кадри з Хемніца ясно показують ненависть та упередження до невинних людей».

Ганс-Георг Маасен, президент Федеральної служби захисту конституції Німеччини, 7 вересня заявив виданню Bild, що не погодився з точкою зору канцлерки: «Я поділяю скептицизм щодо повідомлень про переслідування людей правими екстремістами в Хемніці».

Голова контррозвідки, у зоні уваги котрої перебуває діяльність правих радикалів, каже, що «у спецслужби немає надійних доказів» нападів на імігрантів. Крім того, на його думку, поширене в інтернеті відео з нападами ультраправих на людей може бути «умисною дезінформацією, направленою на відвернення уваги публіки від вбивства в Хемніці».

Акції протесту почалися після вбивства 35-річного німця, а також після дій праворадикалів наступного дня. 

У зв'язку з цим суд видав ордери на арешт 22-річного іракця і 23-річного сирійця, яких підозрюють у тому, що в ніч на 26 серпня вони завдали німцю кількох поранень після словесної перепалки. Чоловік помер від травм у лікарні.  Ще двоє чоловіків отримали важкі травми. 

27 серпня відбулися масові акції протесту, в яких взяли участь понад дві тисячі людей, поліція повідомила про двох поранених.

/Лев Коротаєвський

Пов`язані новини