Новообраний президент США Дональд Трамп оголосив про свої плани на перші 100 днів президентства. Головним пунктом програми мільярдера стане вихід США з економічного пакту Трастихоокеанського партнерства

Новообраний президент США Дональд Трамп оголосив про свої плани на перші 100 днів президентства. Головним пунктом програми мільярдера стане вихід США з економічного пакту Трастихоокеанського партнерства.

Свої плани новий президент називає ставленням Америки на перше місце. Про це Трамп заявив у своєму відоезверненні, повідомляє AFP.

70-річний магнат нерухомості охарактеризував свою програму на перші 100 днів правління як «ексклюзивні дії» з вирішення проблем торгівлі, імміграції, національної безпеки та етики. За його словами, це буде «реформування Вашингтону та перебудова середнього класу».

«Мій порядок денний базуватиметься на простому принципі: поставити Америку на перше місце. Я підтверджую свій намір вийти з Транстихоокеанського партнерства, потенційної біди для нашої країни. На противагу цьому я буду вести переговори для чесних торгових угод, які створять робочі місця та повернуть промисловість на простори Америки», — сказав він.

Цікаво, що у програмі не було згадок про найпопулярніші передвиборчі обіцянки Трампа — побудувати стіну на кордоні з Мексикою, депортувати мільйони мігрантів, заборонити міграцію мусульман і скасувати медичну реформу Обами.

A Message from President-Elect Donald J. Trump, Transition 2017

«Шість приоритетів» Дональда Трампа:

1. Вихід з Транстихоокеанського партнерства

Популістська передвиборча програма Трампа закликала до «потоплення» Транстихоокеанського партнерства — торгівельної ініціативи президента Барака Обами, досі не визнаної Конкресом США, в якому домінують республіканці.

Наразі азійські лідери намагаються захистити цю торгівельну угоду. Японський прем’єр-міністр Сіндзо Абе заявив, що партнерство без США втратить будь-який сенс.

2. Візові програми

Трамп заявив, що змусить Департамент праці розслідувати зловживання візових програм, які «підривають положення американського робітника».

3. Енергетика

Трам присягається проводити такі зміни в національній енергетиці, які піднімуть рівень видобутку нафти й газу, а також повернуть на ринок країни вугілля.

4. Кібер-безпека

Новообраний президент США збирається запропонувати оборонному сектору розробити плани з захисту від кібер-атак, «а також від усіх інших атак».

5. Державне управління

Дотримуючись своєї центральної обіцянки позбутися бюрократизації уряду, він анонсував «правління, яке на кожну нову систему регулювання дає знищення двох старих систем».

6. Лобізм

Не дивлячись на те, що власна команда Трампа включає декількох лобістів, він обіцяє «п’ятирічну заборону лобізму для посадовців, які залишили роботу в уряді».

Поділитись: