«Донбоси» та «п’ята колона на українській лінії фронту» (огляд преси)

default/«Донбоси» та «п’ята колона на українській лінії фронту» (огляд преси)
Зберегти
Вигляд

Анна Нємцова розповідає у The Daily Beast про настрої людей у Маріуполі та «п’яту колону на українській лінії фронту». «Зовсім небагато людей вірить у лютневі угоди про припинення вогню. Усі, починаючи від торгівця на базарі та закінчуючи військовим командиром, добровольцями і, навіть, мером міста, покладають провину за маріупольські біди на президента Росії Володимира Путіна, українського президента Петра Порошенка та Ріната Ахметова, найбагатшу особу в Україні та найбільшого у Маріуполі працедавця», - пише Нємцова. «Зараз у місті ходять чутки, що на виборах у жовтні цей магнат Ахметов призначить всіх депутатів та нового мера міста», - повідомив нинішній мер Маріуполя Юрій Хотлубей.

«Донбоси. Віджаті бізнеси та сфери впливу лідерів «Донецької народної республіки»». Павло Канигін на сторінках Новой газеты пише про нових «авторитетів» Донбасу. «Авторитет - той, на чиєму боці більше штиків… Найбільшу кількість штиків та, відповідно, економічну могутність у регіоні має керівник «ДНР» та неофіційний лідер «республіканської гвардії» Олександр Захарченко. На другому місці перебуває голова «Радбезу ДНР» Олександр Ходаковський. За ним йдуть переговорник з Мінських угод від Донецька Денис Пушилін та, врешті-решт, екс-головком армії «Новоросії» Ігор Стрєлков-Гіркін (на Донбасі більше не присутній, але завдяки йому успішно заробляє в Росії)». Канигін також пише про те, що саме Ходаковського підтримує оточення все ще впливового у регіоні Ріната Ахметова.

«Китайські акції впали на 8,5% у кінці неспокійної торгової сесії, яку навіть офіційна пекінська преса назвала «чорним понеділком». Це посилило побоювання про економічне падіння китайської моделі та неминучі наслідки для світу. Розуміючи ці страхи, налякані інвестори продавали майже кожен клас акцій на майже кожному ринку. Цей день став найгіршим з лютого 2007 року для Шанхайської біржі. Всі азійські індекси впали. Ціни на нафту сягнули найнижчого рівня за шість років. Середні ціни на сировину торгувались на найнижчих рівнях за нинішнє століття. Навіть ціна на золото, яке є традиційним прихистком, впала на 0,6% та перервала п’ятиденний період підйому», - пише The Financial Times.

«У понеділок французький президент Франсуа Олланд нагородив найвищою державною нагородою, Орденом Почесного легіону, трьох громадян США та одного британця, які минулого тижня допомогли роззброїти у поїзді підозрюваного у зв’язках із ісламістами бойовика з автоматом. Напередодні церемонії нагородження стало відомо, що один із американців, Спенсер Стоун, також врятував життя одному із пасажирів», - повідомляє Reuters. «Перебуваючи в п’ятницю разом із двома друзями у поїзді Амстердам-Париж, 23-и річний авіатехнік Стоун розповів учора як він пальцями зупинив інтенсивну кровотечу в іншого пасажира, хоча сам теж був поранений нападником».