Війна

Донецька та Луганська області використали лише 10% коштів на відновлення

13 січня, 2017 09:49
Війна/Донецька та Луганська області використали лише 10% коштів на відновлення
Зберегти
Вигляд
lead
З 4-х млрд гривень, які держава спрямувала на відновлення інфраструктурних і соціальних об'єктів в Донецькій та Луганській областях, освоєно близько 10% усіх грошей.

З 4-х млрд гривень, які держава спрямувала на відновлення інфраструктурних і соціальних об'єктів в Донецькій та Луганській областях, освоєно близько 10% усіх грошей.

Про це повідомила віце-спікерка Верховної Ради, представниця України у гуманітарній підгрупі тристоронньої контактної групи Ірина Геращенко у Фейсбук.

«Маю відзначити достатньо низький рівень освоєння виділених державою коштів – на Донеччині менше 10%, на Луганщині трохи більше. Чому так відбулося і чи були випадки, коли тендерні процедури виписувалися так, щоб зірвати тендер з якихось причин? Це питання потребує додаткового вивчення», – написала вона.

За словами Геращенко, у 2016 році було виділено кошти на відновлення майже 750 інфраструктурних і соціальних об'єктів на Донбасі, однак роботи почали лише щодо половини визначених об'єктів.

«Список об'єктів затверджував бюджетний комітет ВР за пропозиціями регіональної влади і депутатів, які надавали свої ідеї. На Донеччині було визначено 596 об'єктів, на Луганщині 150. Правда, на сьогодні розпочато роботу лише по половині визначених об'єктів- десь тільки стартували тендери, а на деяких вже повним ходом йде будівництво», — зазначила  Геращенко.

Всі тендерні процедури, за словами віце-спікерки парламенту, проходять через систему ProZorro, а до будівельних робіт залучають переселенців.

«Більш детально моніторити кожну копійку витрачених державою грошей вже за кілька днів буде спеціальна урядова комісія, яка отримає і наші попередні висновки і результати та бачення. Вже є відповідне рішення уряду про створення такої комісіі», — додала Геращенко.

Нагадаємо, у Сіверську на Донеччині відновили зруйнований бойовиками міст

Пов`язані новини