Доноси та арешти в «ЛНР»: Плотницький намагається утримати владу

В окупованому Луганську продовжується боротьба за владу: ватажка бойовиків Ігоря Плотницького намагаються усунути з посади співробітники так званої «міліції» та «держбезпеки».

При цьому, у так званій адміністрації «ЛНР» збирають доноси з окупованих міст Луганської області з обов’язковою вимогою назвати прізвища тих, «хто працює на ворогів».

У свою чергу «МДБ», яке є аналогом Комітету держбезпеки СРСР, відкриває справи проти найближчого оточення голови так званої «республіки».

А «прокуратура ЛНР» повідомляє про затримання організатора «перевороту», йому загрожує 20 років ув’язнення.

«Пишіть доноси»

В середині вересня самоназвана «в.о. заступниця голови адміністрації» Плотницького Тетяна Єфименко розіслала по адміністраціях окупованих міст Луганської області наказ, в якому вимагала до 1:00 19 вересня доповісти про факти «порушень в МВС, податковій службі та житлово-комунальному господарстві».

На адресу Єфименко повинні були надійти листи з прізвищами «порушників» в силових структурах. Один з таких документів з окупованого Красного Луча Громадському передали хакери з групи «Луганск-Вендетта».

Розпорядження, де Єфименко вказана з помилкою в ініціалах.

Вже 20 вересня ватажок «ЛНР» Ігор Плотницький зібрав нараду з бойовиками, які контролюють окуповані міста Луганської області.

«Була чергова спроба перевороту. Але тут не стільки сам факт перевороту в ЛНР, як спроба створити прецедент нібито обурення українського народу, і під це все повинна була зайти українська армія. Тому ми працювали на випередження, ми все чудово знаємо. Знаємо і внутрішніх ворогів, і про тих, у кого є покровителі, можливо, навіть і в Російській Федерації», — сказав Плотницький.

На цій нараді він заявив про спробу перевороту, яка, начебто, відбулася ще 17 —18 вересня.

Наступного дня, так звана «генеральна прокуратура ЛНР» звітувала, що затримано одного з причетних до «спроби перевороту».

«Порушено кримінальну справу за фактом замаху на дії, спрямовані на насильницьке захоплення влади і насильницьке утримання влади. Санкція даної статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 20 років. На даний час один з фігурантів підготовки державного перевороту затриманий», — йдеться на сайті «прокуратури».

Інформації про те, кого саме затримали наразі немає.

«Шпигуни, СБУ та заколот»

Повернемося до «документу», який розіслали в окуповані міста. Відповідальною за збір інформації у його тексті позначена Е.А. Єфименко, яка обіймає посаду «в.о. заступника адміністрації голови Луганської народної республіки, начальник управління стратегічного розвитку…».

За інформацією по керівництву «ЛНР», таку посаду обіймає Тетяна Єфименко. Припускаємо, що при написанні листа сталась помилка в ініціалах.

Що відомо про саму Тетяну Єфименко? Інформацію про неї видалили з офіційного сайту Плотницького, сайту так званого уряду та інших сайтів, які оприлюднюють офіційну інформацію від бойовиків.

Але згадка про одну з ключових осіб апарату Плотницького Єфименко все ж таки залишилась. Наприклад, молодіжний пропагандистський портал Луганська «МИА ИСТОК» пише про неї, як про соратницю агента СБУ.

«Співробітники МДБ ЛНР отримали дані про можливе заслання агента Служби безпеки України в органи влади республіки. Заступник начальника адміністрації глави ЛНР з роботи з адміністративними територіями Тетяна Єфименко за власною ініціативою,вимагала від голови сільської ради села Розкішне внести в списки кандидатів у депутати місцевої ради Олену Григор'єву, яка є мешканкою Києва і рідною сестрою інформатора чиновників Харкова Олександра Циплугіна», — йдеться в новині за 17 серпня.

Того ж дня, так зване «МДБ» завело справу на помічницю Плотницкього з подальшою загрозою арешту.

За версією «МДБ», Олександр Циплугін, якого намагалась заслати Єфименко, передавав таємну інформацію про пересування бойовиків до Харківської ОДА ще в 2014 році.

«Шпигун Олександр Циплугін»

Тому в «МДБ» ретельно взялися за справу проти Єфименко, а вона вирішила зібрати компромат на «силовиків» заздалегідь.

Замовники заколоту

Протистояння між Плотницьким, головою «МДБ» Леонідом Пасічником та головою «МВС» Ігорем Корнетом почалося близько року тому, з арешту так званого міністра палива та енергетики Дмитра Ляміна.

Лямін вів вдалу торгівлю паливом для бойовиків, а також прикривав «копанки» — зі згоди Плотницкього він продавав паливо в РФ.

постанова про законність затримання Ляміна

Тоді Плотницький віддав наказ звільнити опального «міністра» Ляміна з-під варти, але голова «МДБ» відмовився.

Так, «міністерство державної безпеки» стало фактично в опозицію до адміністрації голови самоназвоної «ЛНР».

І той факт, що одна з найближчих помічниць Плотницького збирає компромат на «силовиків» свідчить про те, що і голова МВС Корнет, і голова «МДБ» Пасічник не полишають спроб усунути Плотницького з посту голови «ЛНР».

Нагадаємо, раніше на Плотницького було скоєно замах.

У Службі безпеки України назвали замах на Плотницького боротьбою серед бойовиків.