Міжнародний олімпійський комітет 24 липня умовно дозволив російській збірній взяти участь в літніх Олімпійських іграх у Ріо-де-Жанейро. Таке рішення ухвалили після нещодавнього скандалу, коли росіян викрили на вживанні допінгу. Водночас, МОК зобов’язав провести спеціальний аналіз щодо кожного спортсмена з РФ, чи не вживали вони заборонених препаратів.

Видання Meduza підрахувало, скільки приблизно росіян зможуть взяти участь в Олімпіаді.

Збірна Росії з легкої атлетики налічує 68 спортсменів. З них усіх дозволили взяти участь у змаганнях лише Дар’ї Клішиній, яка виступає в категорії «стрибки в довжину». Міжнародна федерація легкої атлетики запевнила, що Клішина не вживала допінгових препаратів. Однак спортсменка ще ні разу не займала призових місць на міжнародних змаганнях, зазначає видання.

У важкій атлетиці мало б виступати 8 російських спортсменів. За інформацією Meduza, олімпійські ліцензії забрали в усіх через підозру в допінгу.

Щодо збірної Росії з плавання (37 спортсменів), то видання не називає кількості потенційних учасників Олімпіади-2016. «Скоріш за все, поїде частина збірної», — пишуть журналісти. Серед фаворитів змагань називають Владіміра Морозова і Євгєгнія Рилова.

Така ж ситуація склалася з російським велоспортом, де в складі олімпійської збірної виступає 17 осіб. Лише в цьому році на допінгу викрили щонайменше 4 російських спортсменів топ-класу. Однак, Міжнародний союз велосипедистів вирішив розглядати кандидатуру кожного спортсмена індивідуально, і лише після цього ухвалювати рішення про допуск на змагання. «Анастасія Войнова, Деніс Дмітрієв и Дар’я Шмельова ще не закінчували чемпіонати без завойованих медалей», — наголошує Meduza.

В дисципліні «академічна гребля» заявлені 28 росіян. Скоріш за все, на Олімпіаду поїдуть усі, окрім Анастасіі Карабельщикової та Івана Подшивалова, яких спіймали на допінгу близько 10 років тому. Але шанси завоювати нагороди в цій дисципліні у росіян «мінімальні».

Водночас, є шанси здобути медалі в Ріо у російських борців. Команда налічує 17 спортсменів, і майже усі з них поїдуть. «Федерація UWW абсолютно лояльна до Росії, і шкодити їм точно не буде», — вважають журналісти. Слід зазначити, що збірна РФ з боротьби вважається фаворитом на міжнародних змаганнях (11 медалей на лондонській Олімпіаді). Така ж ситуація з дзюдо, де виступатимуть усі 11 спортсменів.

Збірна РФ з тенісу налічує 8 спортсменів. Виступатимуть усі, окрім «зіркової» Маріі Шараповой. Вона вже півроку не виступає після гучного допінгового скандалу. Тому серед фаворитів — тенісисти Єкатеріна Макарова і Єлєна Вєсніна.

Meduza зазначає, що в усіх інших дисциплінах, де росіяни вибороли олімпійські ліцензії, міжнародні федерації  відносяться до них позитивно, тому «допустять їх до Олімпіади в Ріо майже автоматично».

24 липня Міжнародний олімпійський комітет вирішив не дискваліфіковувати збірну Росії. Але спортсменам поставили ряд умов для участі в Олімпіаді.

Раніше, 18 липня, Всесвітнє антидопінгове агентство (WADA) знайшло підтвердження фактів вживання допінгу російськими спортсменами на Олімпіаді в Сочі 2014 року. 

Зокрема, за висновками WADA, Міністерство спорту РФ керувало, контролювало і проводило маніпуляції з результатами аналізів спортсменів і їх антидопінговими пробами при активній участі ФСБ.

17 червня Міжнародна федерація легкої атлетики (IAAF) на засіданні ради залишила в силі дискваліфікацію Всеросійської федерації легкої атлетики (ВФЛА).

В даний момент російські легкоатлети відсторонені від участі в міжнародних змаганнях. Таке рішення було ухвалено в листопаді 2015 року після доповіді незалежної комісії WADA, яке звинуватило російські спортивні організації і владу у втручанні в роботу антидопінгової лабораторії в Москві.

Згідно даних розслідування журналістів німецького телеканалу ARD, Міністр спорту Росії Віталій Мутко міг бути причетний до приховування інформації про систематичне застосування допінгу російськими спортсменами.

Поділитись: