Допінговий скандал: Російських легкоатлетів можуть не допустити до Олімпіади-2016

default/Допінговий скандал: Російських легкоатлетів можуть не допустити до Олімпіади-2016
Зберегти
Вигляд

Представники незалежної комісії WADA (Всесвітнє антидопінгове агентство) звинуватили російську владу в прямому втручанні в роботу антидопінгової лабораторії в Москві. На думку учасників розслідування, співробітники лабораторії приховували позитивні допінг-проби російських спортсменів.

Про це йдеться в звіті WADA, за підсумками якого агентство закликало відсторонити російських легкоатлетів від міжнародних змагань. У WADA заявили, що московську лабораторію регулярно відвідували співробітники ФСБ.

Представники комісії стверджують, що її директор Грігорій Родчєнков був змушений зустрічатися з представником служби щотижня.

«Пряме втручання у справи лабораторії російської влади ставить під сумнів її незалежність», - повідомили в WADA.

Один із співробітників лабораторії на умовах анонімності розповів комісії, що ФСБ також контролювала її діяльність в ході Олімпійських ігор у Сочі 2014 року. Крім цього, в ході розслідування було виявлено тиск на лабораторію і зі сторони російського Мінспорту.

У доповіді також стверджується, що директор лабораої особисто віддав наказ про знищення 1417 допінг-проб перед перевіркою WADA в грудні минулого року.

Комісія рекомендувала призупинити діяльність Всеросійської федерації легкої атлетики (ВФЛА), що означає відсторонення російських спортсменів від усіх змагань під егідою Міжнародної асоціації легкоатлетичних федерацій (IAAF), у тому числі Олімпійських ігор 2016 року в Ріо-де-Жанейро.

WADA просить анулювати акредитацію Московської лабораторії в найкоротші терміни і звільнити її директора.

Організація також рекомендує довічно відсторонити від змагань п'ятьох спортсменів і п'ятьох тренерів з Росії, проте їх імена не називаються.

Доповідь була підготовлена за результатами розслідування, яке тривало майже 11 місяців. Координатором подальшого міжнародного розслідування буде Інтерпол.

Приводом для розслідування стали повідомлення німецького каналу АRD та британської газети Sunday Times, згідно з якими майже 80% російських медалістів у період з 2001 по 2012 роки мали підозрілі допінг-проби.

Президент Міжнародної асоціації легкоатлетичних федерацій (IAAF) Себастьян Коу вимагає від Всеросійської федерації легкої атлетики відповісти на звинувачення WADA до кінця тижня.

Коу зазначив, що доповідь WADA може призвести до тимчасової заборони російським легкоатлетам брати участь у міжнародних змаганнях. Президент IAAF підкреслив, що очолювана ним асоціація «буде діяти дуже швидко».

У ВФЛА називали ці звинувачення брехнею. Міністр спорту РФ Віталій Мутко повідомив, що допінг-проби, про знищення яких говориться в звіті комісії WADA, утилізувалися відповідно до циркуляром організації.