ENRU

Доповідь HRW про свободу слова в Росії: ЗМІ перетворились на пропагандистські ресурси

Міжнародна правозахисна організація Human Rights Watch заявляє, що в Росії після протестів у 2011-2012 роках почався наступ на свободу слова і ухвалено безліч законів, що обмежують права громадян.

Про це йдеться в доповіді Human Rights Watch, присвяченій свободі слова в РФ, пише Meduza.

Зокрема, наголошується, що російська влада створила закон про екстремізм для покарання опозиціонерів, а також намагається взяти під контроль листування в інтернеті.

На думку Human Rights Watch, держава втручається в роботу ЗМІ в Росії «на рівні, небаченому з розпаду Радянського Союзу».

Найбільш популярні ЗМІ, за рідкісним винятком, перетворилися в пропагандистські ресурси, уважають правозахисники.

Організація закликає Росію негайно припинити обмеження свободи слова, скасувати «пакет Ярової», виправити закон про екстремізм, скасувати статті Кримінального кодексу РФ про гей-пропаганду, а також закони про «іноземних агентів» і «небажані організації» тощо.    

Також правозахисники пропонують найбільшим інтернет-компаніям розкривати відомості про запити влади на цензурування інформації та перестати зберігати призначені для користувача дані в Росії.

Нагадаємо, раніше Human Rights Watch розкритикувала заборону російських соцмереж в Україні, оскільки, на їхню думку, це є порушенням прав українців на отримання інформації.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram