Соратники російського опозиціонера Боріса Нємцова закінчили роботу над доповіддю «Путін.Война», присвяченого участі російських військовослужбовців у війні на сході України.

Головні тези документу публікує видання РБК.

«Близько 70 російських солдатів (у тому числі не менше 17 десантників з Іваново), за твердженням Нємцова, загинули в січні-лютому 2015 під містом Дебальцевим. Представники інтересів родичів військовослужбовців в лютому звернулися до Нємцова по допомогу, так як не могли добитися компенсацій»,– йдеться у доповіді.

Як відзначається, на той момент, солдатів, які відправляються на Донбас, стали звільняти з армії і видавати за добровольців. Міноборони Росії обіцяло платити компенсації за смерть і каліцтва, незважаючи на звільнення. Однак, стверджується в доповіді, ця обіцянка виконана не була.

Окрім того, не менше 150 російських солдатів, за оцінками джерел Нємцова, загинули в серпні 2014 року, коли російські військові зупинили наступ української армії під Іловайськом. Родичам загиблих виплатити по 2 мільйони рублів, з низ взяли підписку про нерозголошення обставин загибелі військових.

На війну на сході з російського бюджету було виділено близько 53 мільярдів рублів за десять місяців – таку оцінку дав співавтор доповіді, директор з макроекономічних досліджень ВШЕ Сєрґєй Алєксашенко. Він припустив, що 21 млрд руб. потрібно на утримання 6 тис. добровольців, 25 млрд руб. - На підтримку 30 тис. Місцевих ополченців, 7 млрд руб. - На експлуатацію, обслуговування і ремонт техніки.

Ще 80 млрд руб. було витрачено владою російських регіонів на утримання біженців з Донецької та Луганської областей України з липня 2014 року. Цю оцінку в доповіді також призводить директор з макроекономічних досліджень ВШЕ, колишній заступник голови Центробанку Сєрґєй Алєксашенко.

За підрахунками Алєксашенко, ще Два трлн руб. зі своїх зарплат і 750 млрд руб. Заощаджень витратили росіяни протягом року після анексії Криму. В основу розрахунків закладені західні санкції та відповідне продуктове ембарго, через яке ціни зросли на 5,5%.

У відкритому доступі повні матеріали з’являться після презентації сьогодні вдень.

Поділитись: