Політика

Доповідь «Путін.Війна» відмовилися друкувати 14 типографій – Яшин

Політика/Доповідь «Путін.Війна» відмовилися друкувати 14 типографій – Яшин
Зберегти
Вигляд

14 російських типографій відмовилися друкувати доповідь «Путін.Війна» за матеріали російського опозиціонера Боріса Нємцова.

Про це в ефірі Громадського розповів соратник Нємцова, співавтор доповіді Ілья Яшин.

«На сьогодні виданий дуже маленький тираж – всього дві тисячі екземплярів. 14 типографій в Росії відмовилися друкувати цю доповідь. 14 типографій. Хоча, як ви розумієте він легальний, немає жодних судових рішень, які забороняють його друкувати – поки що не було жодних офіційних претензій щодо цієї доповіді, а ми не виключаємо, що вони з’являться – це легальний законний документ, який має великий суспільний резонанс», – зазначив Яшин.

За словами російського політика, тираж надрукований для публічних презентацій. Зокрема він відзначив, що матеріали для презентації в Києві надрукували київські активісти, взявши макет з інтернету.

Яшину повідомив, що наразі планується зібрати гроші для великого тиражу, який буде розповсюджено на максимально велику аудиторію. Відповідаючи на запитання про те, чи не боїться політик, що російська влада заважатиме такому розповсюдженню – Яшин наголосив, що певен так і буде.

«Я впевнений, що нам заважатимуть. Нам вже в принципі заважають – написали заяву в прокуратуру на нас, яка починає перевірку, нам блокують рахунки…Там різні формулювання – на екстремізм, на зраду Батьківщині, за наклеп…Тобто влада створює такі механізми, через які за відповідного політичного рішення зможуть на нас тиснути та блокувати розповсюдження доповіді», – додав Яшин.

Одночасно політик наголосив, що напряму протистояти поширенню доповіді наразі невигідно офіційній Москві, тому що це може посилити підозри у тому, що замовники вбивства Нємцова – у Кремлі.

Пов`язані новини