ENRU

Допит Януковича у якості свідка був єдиним можливим рішенням — ГПУ

Допит колишнього президента України Віктора Януковича у якості свідка, а не обвинувачуваного, був єдиним правильним рішенням з усіх можливих. Про це розповів у ефірі Громадського прокурор управління спецрозслідувань ГПУ Роман Псюк.

За словами Псюка, ім’я Януковича не зазначене у тексті акту проти 5 колишніх співробітників «Беркуту» у якості обвинувачуваного, у зв'язку з чим його неможливо допитувати як підозрюваного.

«Саме тому судом було прийнято єдине правильне, виважене, правове рішення про його допит саме як свідка. Іншого рішення у цій процедурі бути не могло. Хто знає кримінально-процесуальний кодекс, ті погодяться, що іншого у даному випадку не дано», — сказав він.

На переконання прокурора, сторона обвинувачення у цьому допиті не почула для себе нічого нового.

«Будь-якої конкретної відповіді вища посадова особа держави, на той час, до компетенції якої відноситься безпосереднє управління державою стосовно подій 20, лютого отримано не було», — зазначив Псюк.

За його словами, в будь-якому випадку покази Януковича будуть згадані стороною обвинувачення, яка надасть їм належної, критичної оцінки.

Також Псюк повідомив, що 20 лютого, перед початком трагедії на Майдані Янукович розмовляв із головами МВС та СБУ

Нагадаємо, у Святошинському суді Києва відбулося судове засідання у справі п'яти колишніх співробітників спецпідрозділу «Беркут», на якому допитали Віктора Януковича.