Сьогодні, 25 листопада, в Святошинському районному суді Києва, о 13:00 повинно було розпочатись судове засідання у справі вбивства людей під час Євромайдану.

Сьогодні, 25 листопада, в Святошинському районному суді Києва, о 13:00 повинно було розпочатись судове засідання у справі вбивства людей під час Євромайдану.

В суді мали допитати екс-президента України Віктора Януковича в якості свідка в режимі відеоконференцзв'язку.

Проте, «Правий сектор» заблокував екс-«беркутівців», яких повинні доставити у Святошинський суд для допиту у справі про вбивства на Майдані.

Суд перенесли на 28 листопада.

14:30 Янукович вийшов до преси:

«Там працюють за принципом Майдану, працюють проти українських законів. Міністр МВС присутній там, це значить він не виконує рішення суду, суд прийняв рішення опитати мене як свідка. Страх від того що будуть розкриті злочини майдану є, користуючись нагодою, я прийняв рішення провести прес-конференцію».

14:25 Міністерство внутрішніх справ вступати у силовий конфлікт із протестувальниками, які блокують під Лук'янівським СІЗО вивезення "беркутівців" на суд у справі вбивств євромайданівців.

Про це у Facebook повідомив глав МВС Арсен Аваков.

14:16 Адвокат родин Небесної сотні про зрив допиту:

Я не бачу користі в цій ситуації, ні для потерпілих, ні для держави, ні для кого — отримати прес-конференцію Януковича замість допиту.

14:11  Адвокат «беркутівців» Стефан Решко, подав заяву про злочин в ГПУ з приводу блокування звинувачених.

Заяву не прийняли, вона залишилась на столі.

14:10 Журналісти чекають Януковича біля ростовського суду, він пообіцяв дати коментарі журналістам.

14:00 Суд перенесено на 13:00 28 листопада.

13:56 Російський суддя оголосив, що мають змогу перенести засідання на 28 листопада через те, що не доставлені обвинувачені.

Український суддя також підтвердив, що мають змогу перенести на 28 листопада на 13:00.

13:48 Російський пропагандистський канал Life, раніше LifeNews, транслює з-під СІЗО у Києві, а також із зали Святошинського суду.

13:40 Зараз під Лук’янівськім СІЗО.

13:35  Кореспондент Громадського Настя Станко із зали Святошинського суду:

Вперше така ситуація, засідання відбуваються вже 1,5 року. Інформація, про те, що можливе блокування була ще вчора, тому можна було б доставити і раніше. Також, приймається рішення про можливість конференції з Лук’янівського СІЗО. Тоді їх буде дві: одна з Ростову-на-Дону, друга з СІЗО.

13:31 Прес-секретар поліції Києва Оксана Блищик: Близько 100 осіб не дають виїхати транспорту, поліція веде з ними переговори.

13:27 Трохи роз’яснень: «Правий сектор» заблокував екс-«беркутівців», яких повинні доставити у Святошинський суд для допиту у справі про вбивства на Майдані. У цій справі повинні допитати також, екс-президента України Віктора Януковича, який перебуває у суді Ростова-на-Дону.

Через те, що відсутні «беркутівці», суд та допит пропонують перенести на 28 листопада, чи друге грудня. Для цього судді взяли 20 хвилинну перерву.

13:23 Перерва на 20 хвилин для вирішення, на коли перенести допит.

13:22 

13:20 Янукович: Я виступаю свідком за власним бажанням, я хочу щоб були покарані злочинці. Я буду про це казати, коли буде надана така можливість.

13:18 Адвокат Януковича: ми розуміємо, що не можна проводити допит без підозрюваних, але ми вимагаємо перенести допит на годину.

13:15 Судді з Ростова та Києва пропонують перенести засідання через те, що немає звинувачених. Пропонується перенести допит на 28 листопада 13:00

13:13 Ростовському судді надали паспорт Віктора Януковича, громадянина України.

13:10 Горошинський, адвокат обвинувачених:

«Хочу звернутись до суду із заявою, якщо не буде забезпечена заявка, вважаємо за можливе провести відеоконференцзв'язкок з СІЗО з обвинуваченими».

Решко, адвокат обвинувачених:

«Зробити перерву на півтори години, звертаюсь до президента, міністра, щоб вирішити це питання, забезпечити явку підзахисних, аби його не зривати».

13:00 Допит повинен був початися о 13:00, проте підозрюваних все ще немає.

12:56 Підозрюваних так ще й не привезли до суду. Нагадаємо, що їх блокує біля Лук'янівського СІЗО Близько сотні членів «Правого сектору».

12:40 Близько сотні членів «Правого сектору» блокують виїзд із Лук'янівського СІЗО в Києві, звідки мають везти на допит колишніх співробітників спецпідрозділу «Беркут» на засідання Святошинського районного суду Києва.

12:30 Тим часом, у Ростові-на-Дону кореспондент Громадського Наталка Гуменюк слідкує за подіями. До суду вже приїхали російські журналісти, навколо — суду правоохоронці.

12:00 У суд прийшов батько одного обвинувачених «беркутівців» Павла Аброськіна.

10:46 Правопорядок у Святошинському районному суді міста Києва, де планується проведення відеодопиту екс-президента України Віктора Януковича, забезпечуватимуть близько 130 поліцейських та нацгвардійців.

25 листопада правопорядок у Святошинському районному суді міста Києва, де планувалось проведення відеодопиту екс-президента України Віктора Януковича, забезпечували близько 130 поліцейських та нацгвардійців.

Нагадаємо, що проти самого екс-президента Віктора Януковича зараз ведуться досудові розслідування по семи епізодах.

Громадське також зібрало матеріал щодо справ проти «сім’ї» Януковича.

Поділитись: