Про зміни до Конституції з децентралізації говорять вже не один місяць. Але, схоже, довкола правок більше спекуляцій, ніж справжнього аналізу. Ми вирішили допомогти розібратися в цій непростій темі тим, хто не має часу на читання десятків сторінок складних текстів законів, але не звик довіряти гучним заявам політиків-популістів. Отже, простою мовою про суть реформи з децентралізації у 9-хвилинному сюжеті.

  

У рубриці "Вокабула" - хто має право вносити на розгляд законопроекти про зміну до Конституції України. І про етапи змін до головного закону країни - дивіться у "Дорогих депутатах". 

 
"Парламентська математика":  Управління справами Апарату Верховної Ради України нині має на балансі чотири оздоровчі заклади: два у Херсонській області - «Таврійські зорі» і «Затока», ще два -  «Дюльбер» та «Нижня Ореанда» - на території окупованого Криму. На утримання цих установ із держбюджету минулого року витрачено 866 тисяч гривень. Цього року на фінансування цих закладів передбачено у 20 разів менше - 40 тисяч.  Ще сім санаторно-курортних закладів в окупованому Криму знаходяться на балансі Державного управління справами. Крім того у відповіді на запит “Дорогих депутатів” зазначено також, що є у державній власності і здравниці за межами України. У яких країнах чи відпочивають у них народні обранці  - дивіться у свіжому випуску "Дорогих депутатів".

 

Цьогорічні вакації в українських депутатів тривали менше місяця. Багато це чи мало? Китайські парламентарі взагалі не мають оплачуваної відпустки, а нігерійські - відпочивають аж чотири рази на рік! Як відпочивають депутати різних парламентів світу - в рубриці "а як у них".

Поділитись: