Грандіозна вистава, яка насправді виявилась соціальним експериментом, покликаним привернути увагу суспільства до проблеми популізму в політиці. Все це про зухвалий проект естонського театру NO99, актори якого змусили добряче понервувати правлячі партії, створивши власний політичний проект напередодні виборчої кампанії. Підсумком стала гучна відставка міністра юстиції, корупційний скандал в лавах однієї з найбільших партій і документальна стрічка "Ash&Money", яку презентував в Києві головний режисер театру Тійт Оясоо.

 

Регламентний комітет повинен наглядати за дотриманням всіх процедур, у тому числі обрання голів комітетів,  саме цей комітет досі залишається без керівника. Обов'язки голови виконує перший заступник - Павло Пинзеник з "Народного фронту". Незабаром Пинзенику доведеться скласти тест на конфлікт інтересів: комітет розглядатиме питання про відставку голови комітету з питань енергетики Миколи Мартиненка у зв'язку з порушеною проти останнього кримінальною справою у Швейцарії. Проте сам Пинзеник багато років був помічником Мартиненка. Тож чи зможе він виступити проти колишнього боса? Наразі в.о. Голови Регламентного активно намагався скасувати нашумілий закон про повернення державі контролю над Укрнафтою. Деталі - в репортажі.


Коридори комплексу Верховної Ради містять чимало несподіваних місць, які б могли здивувати людину, необізнану з місцевими порядками. Наприклад чи знали ви, що в парламентських будівлях є декілька крамничок, які торгують широким асортиментом товарів. Щоправда, специфіка клієнтури таки дається взнаки - в якості сувенірів тут пропонують, і грошове дерево, і аркуші справжніх нерозрізаних купюр з Монетного двору НБУ.

 

\Андрій Сайчук, Тетяна Козирєва, Яків Любчич

Поділитись: