Життя

Дослідник: Жертвами Голодомору стали понад сім мільйонів людей

Життя/Дослідник: Жертвами Голодомору стали понад сім мільйонів людей
Зберегти
Вигляд

За підрахунками голови асоціації дослідників голодоморів в Україні Василя Марочка, жертвами Голодомору 1932-33 рр в Україні стали понад сім мільйонів людей.

Про це він заявив в ефірі Громадського.

«За моїми підрахунками, фактично по районах я рахував, територія Голодомору на 32-33 охопила на 22,4 млн осіб. Це – територія, це не означає, що вони померли. А за даними порайонної смертності, у наших істориків-демографів, наших колег із Канади, спираючись на статистичні дані з російських архіві порайонної смертності (перепис 37-го року), можемо вийти на смертність 25-35% смертності порайонної. За такої схеми… ми вже виходимо на більше ніж 7 мільйонів. Мої підрахунки – понад сім мільйонів осіб», – зазначив він.

При цьому, дослідник наголосив, що достеменно порахувати кількість померлих неможливо.

«Лише з тієї причини, що органи РАГСів з 33 року припинили будь-яку реєстрацію. Реєстром померлих займалися органи ГПУ, які виявляли не кількість жертв, а серед живих політичний настрій, щоб селяни не повстали живі. І водночас вони підраховували районами – 4 категорії районів по системі ураження: перший-другий наявність трупоїдства, канібалізму і всіх жахів, 3-4 – смертність від 30 до 40%. Це дані ДПУ 33 року», – пояснив Марочко.

Сьогодні України вшановує пам’ять жертв Голодоморів. О 21:00 на Майдані Незалежності почнеться «Ніч пам'яті».

Пов`язані новини