Політика

Розслідування Paradise Papers: опублікувано інформацію про офшорні інвестиції королеви Єлизавети II

5 листопада, 2017 21:30
Політика/Розслідування Paradise Papers: опублікувано інформацію про офшорні інвестиції королеви Єлизавети II
Зберегти
Вигляд
Фонд королеви Єлизавети II опинився серед клієнтів юридичної фірми Appleby, що займається реєстрацією офшорів, а також надають послуги з податкового планування та корпоративного управління.

Фонд королеви Єлизавети II опинився серед клієнтів юридичної фірми Appleby, що займається реєстрацією офшорів, а також надають послуги з податкового планування та корпоративного управління.

Про це йдеться в оприлюдненому міжнародному журналістському розслідуванні «Передайз Пейперз»,  до якого долучилась команда «Слідства.Інфо» як офіційний партнер проекту OCCRP (Центр з дослідження корупції та організованої злочинності), що об'єднує цілий ряд некомерційних регіональних центрів незалежних ЗМІ.

Компанія Appleby, архів якої потрапив до рук журналістів, була заснована у 1898 році на Бермудах, колонії Великої Британії. 

Як пише «Новая газета», Appleby вважалася одним з найбільш «чистих» офшорних реєстраторів світу: в компанії існувала сувора процедура перевірки клієнтів. Наприклад, багатьом людям з Росії Appleby відмовляла в реєстрації офшорів в зв'язку з їх родинним зв'язками з чиновниками або менеджерами держкомпаній або в зв'язку зі згадуванням їх імен у ЗМІ в контексті корупційних скандалів.

І якщо клієнтами юридичної компанії, про яку йшлося у «Панама Пейперз» були в основному чиновники, то в Appleby обслуговувалися транснаціональні корпорації (Nike, Apple, Facebook) і королівські особи, а саме фонд королеви Великобританії Єлизавети II).

У дослідженні йдеться, що герцогство Ланкастера, яке керує активами особистого доходу королеви Єлизавети II, інвестувало у фонд на Кайманових островах. Цей фонд в свою чергу вкладав гроші в компанію, яка контролює скандальну фінансову організацію BrightHouse у Великій Британії.

BrightHouse надавала мікропозики клієнтам майже під 100% річних. У жовтні 2017 року органи нагляду визнали умови багатьох позик несправедливими та зобов'язали BrightHouse виплатити майже 15 мільйонів фунтів в якості компенсації 250 тисячам клієнтів.

Представник королеви Єлизавети II у відповіді на запит газети The Guardian визнав інвестиції в фонд на Кайманах, але при цьому підкреслив, що герцогству Ланкастера було невідомо про подальші вкладення в BrightHouse.

Послугами Appleby користувалася і королева Йорданії Нур аль-Хусейн: вона була вказана бенефіціаром двох трастів на острові Джерсі.

ЧИТАЙТЕ: «Темний шоколад» Петра Порошенка: про що говорять документи «райських островів»

Підписуйтесь на наш канал у Telegram

Пов`язані новини