Хірургічні маски не захищають власника від коронавірусу — такого висновку дійшли данські вчені. Але до цього дослідження є запитання.

Воно опубліковане у журналі Annals of Internal Medicine.

Вчені відібрали з квітня до червня 6024 учасники дослідження, їх протестували, аби впевнитись, що вони не інфіковані. Половині сказали носити хірургічні маски поза своїм домом, а іншій половині — не носити їх навіть у громадських місцях. Тоді ще можна було ходити без масок, бо у Данії кількість заражених була невеликою.

У підсумку до кінця дослідження дійшли 4860 людей. Науковці розраховували, що маски знизять рівень захворюваності, однак результати були майже однаковими.

Так, серед тих, хто носив маски, інфікувались 42 людини, або 1,8%, а серед тих, хто не носив — 53 (2,1%).

Як зазначає The New York Times, багатьох експертів це дослідження не переконало. Вони вказують на те, що у момент проведення дослідження захворюваність у Данії була низькою, тому ефективність масок у таких умовах важко визначити.

Також критики апелюють до того, що ніхто не контролював, як саме носили маски учасники досліджень, тобто вони могли вдягати їх неправильно (наприклад, на підборідді), або ж взагалі не носили, а науковцям сказали, що носили.

Томас Фріден, колишній директор Центру з контролю та профілактики захворювань у США (CDC), наголосив, що ці висновки суперечать низці досліджень, які демонструють ефективність масок.

Також він вказав на те, що хірургічна маска гірше за респіраторну (№95), але в будь-якому разі — «тканинна маска краща, ніж нічого».

Крім цього, Фріден наголосив, що насамперед маска — «це інструмент контролю за джерелом». Тобто вона знижує шанс людини заразити інших, якщо вона сама інфікована, а дослідники не можуть визначити, скількох людей інфікували люди, які носили маски, і ті, хто не носили.

Головредка Annals of Internal Medicine, доктор Крістін Лейн, зі свого боку, закликає не нехтувати результатом цього дослідження. Вона пояснює, що воно показує те, що крім маски треба дотримуватися інших заходів безпеки.

«Маски — не чарівні палички. Є люди, які кажуть: "Я в порядку, я ношу маску". Їм треба розуміти, що вони не невразливі для інфекції», — наголосила вона.

Поділитись: