Міжнародна група дослідників на підставі аналізу 101 виду тварин встановила, що особи жіночої статі живуть у середньому на 18,6% довше, ніж чоловічі. Пояснюють це сукупністю специфічних особливостей різних статей та умовами довкілля.

Результати дослідження оприлюднені у науковому виданні Proceedings of the National Academy of Sciences.

Зазначається, що в 60% популяцій 101 виду тварин, які бралися для дослідження, тривалість життя особин жіночої статі була на 18,6% більшою, ніж у чоловічих.

Професор Ліонського університету (Франції) Жан-Франсуа Леметр пояснює: така різниця пояснюється, найімовірніше, поєднанням генетичних особливостей різних статей і умовами довкілля.

Як приклад він наводить товсторогів — це вид ссавців із роду баранів, що поширений у Південній Америці. В одній із місцин з особливо лютими зимами самці роду жили набагато менше, тоді як за інших умов відмінностей у тривалості життя самців і самок майже не було.

«Самці товсторогів витрачають багато сил під час змагань за самку, зокрема нарощують більшу масу тіла, тому можуть бути сприйнятливішими до умов довкілля», — зазначає Леметр.

При цьому довша тривалість життя у самок не корелює із підвищеним ризиком передчасної смерті: смертність серед особин жіночої й чоловічою статі залежно від віку лишається приблизно такою ж.

Як зазначає BBC, 18,6% — це досить великий показник: раніше аналогічні дослідження показували, що самки мають тривалість життя на близько 8% більшу, ніж самці.

При цьому в кожній людській спільноті жінки живуть довше за чоловіків: серед іншого, лише кожна десята людина на Землі, яка прожила понад 110 років, — чоловік.

Як зазначають дослідники, ця тенденція підтверджується ще з XVIII століття — саме відтоді стали доступними більш-менш точні дані про народжуваність у країнах світу.

Нагадаємо, раніше дослідники з Університету Нового Південного Уельсу, що в австралійському місті Сідней, виявили чергове підтвердження того, що чоловіки живуть менше за жінок через наявність статевої хромосоми Y.

Поділитись: