Коституційний суд визнав неконституційним надання Міністерству фінансів доступу до інформації, що містить персональні дані отримувачів соціальних виплат.

Коституційний суд визнав незаконним доступ Міністерством фінансів до персональні дані отримувачів соціальних виплат.

У суді зазначили, що Міністерство має право отримувати та обробляти інформацію з персональними даними лише у випадку «законної мети».Проте через відсутність чітких критеріїв неможливо навіть мінімально захистити персональні дані.

Ідеться, зокрема, про дозвіл отримувати особисті дані переселенців. Таким чином, міністерство хотіло уникнути корупційних схем. Зокрема, перевіряти чи люди живуть там, де вони зареєстровані, бо якщо вони зареєстровані на підконтрольній, а живуть на непідконтрольній — їх могли позбавити виплат.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Купують ділянку за $3 млн однією платіжкою і отримують субсидії»

КСУ дійшов висновку, що надання Мінфіну права отримувати інформацію, що містить персональні дані, суперечить Конституції.

Оскаржували дозвіл на доступ до даних одержувачів субсидій представники громадських організацій, зокрема, «Восток SOS» і «Крим SOS».

Згідно з рішенням суду, тепер Мінфін зобов'язаний запитувати дозвіл, перш ніж отримувати дані, що стосуються пенсій, пільг, субсидій, допомог та інших соціальних виплат.

Рішення суду не може бути оскаржено.

Поділитись: