Влада Китаю вирішила частково закрити доступ для туристів до найвищої вершини світу — гори Еверест (Джомолунгма) на невизначений термін. Таке рішення ухвалили для того, щоб прибрати сміття, яке накопичилось у базовому таборі Евересту у Тибеті.

Відтак, звичайні туристи не зможуть підніматись на гору, їм буде дозволено відвідувати райони навколо монастиря Ронгпо на висоті майже 5 тисяч метрів над рівнем моря.

Відправлятися у базовий табір на висоті 5,2 тисячі метрів і вище зможуть лише альпіністи, які матимуть спеціальні дозволи. Утім, їх зобов'яжуть прибирати сміття за собою.

Наголошується, що загальна кількість альпіністів, яким цьогоріч дозволено підніматися на гору з боку Тибету, обмежена до 300 осіб.

Попередньо рішення про закриття гори ще у січні ухвалила влада Тибетського автономного регіону Китаю. За даними адміністрації регіону, у 2018 році працівники зібрали 8,4 тонни сміття у базовому таборі. У регіонах нижче 5,2 тисячі метрів було зібрано 335 тонн відходів.

За даними видання, базовий табір у Тибеті, який є не тільки важливим місцем для експедицій, а й популярним туристичним напрямком, у 2015 році відвідали понад 40 тисяч альпіністів та туристів.

Нагадаємо, влада Непалу заборонила альпіністам поодинці здійснювати сходження на гори, що розташовані на території держави, зокрема й на Еверест. У 2017 році на Евересті з'явилася точка доступу до Wi-Fi.

Базовий табір Евересту складається з двох таборів, які розташовані з різних сторін гори у різних державах. Південний розташований на території Непалу на висоті 5364 метрів, а північний — на території Китаю на висоті 5150 метрів. Ці табори є головними опорними пунктами для альпіністів, що відправилися підкорювати вершину. Залежно від маршруту сходження на Джомолунгму, використовується той або інший табір. Відпочинок в таборі упродовж декількох днів є обов'язковим для усіх альпіністів з метою акліматизації і відвертання висотної хвороби. 

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile