«Довженко-Центр» заявляє про ймовірне банкрутство: два з чотирьох корпусів установи хочуть приватизувати

Національний центр Олександра Довженка («Довженко—Центр») заявив про можливу загрозу банкрутства через наміри Фонду держмайна приватизувати два з чотирьох його корпусів, що є основними джерелами доходу установи.
Про це йдеться в заяві «Довженко-Центру», оприлюдненій у четвер, 24 червня.
Центр повідомив, що дізнався про приватизацію 11 червня з листа регіонального відділення Фонду держмайна в Києві. У Центрі стверджують, що рішення про приватизацію ухвалили після того, як Міністерство культури та інформаційної політики надало свою «мовчазну згоду».
У Центрі наголошують, що будівлі, які планується приватизувати (обидві розташовані за адресою вулиця Васильківська, 1), приносять йому 15 мільйонів гривень на рік, або 50% річного валового доходу.
«Разом із рішенням суттєво зменшити фінансову підтримку Центру у 2021 році (з 10 до 7,8 млн), згоду МКІП на приватизацію будівель Центру, які є основним джерелом його доходу, важко трактувати інакше, ніж намір доведення інституції до банкрутства», — йдеться в заяві.
«Довженко-Центр» стверджує, що звертався до МКІП, парламентського комітету з гуманітарної та інформаційної політики та регіонального управління ФДМУ в Києві щодо скасування приватизації корпусів, але відповіді не отримав.
Установа просить втрутитися в ситуацію МКІП та його очільника Олександра Ткаченка.
Як нагадує «Суспільне», це не перший скандал, пов'язаний із міністерством культури та інформаційної політики й «Довженко-Центром». У квітні конкурсна комісія обрала нову очільницю установи — Олену Гончарук, після чого колишній директор Іван Козленко заявив, що цим призначенням незадоволений Ткаченко.
Зокрема, міністр попросив комісію повторно розглянути іншу кандидатуру на посаду очільника «Довженко-Центру» — колишнього російського бізнесмена й громадянина Канади Олексія Душутіна. Він оскаржив результати конкурсу в суді, тому Гончарук досі має статус в. о. директорки «Довженко-Центру».
- Поділитися: