В уряді запустили функцію продажу дозволів на вилов та розведення риби за допомогою системи Prozorro.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства енергетики та захисту довкілля України.

Там зазначають, що в Україні не використовується резерв затверджених лімітів на промисловий вилов риби, що складає близько 15% всіх квотних видів риби.

«Інакше кажучи ресурс, який можна використовувати, а це близько 2000 тонн квотованих видів просто-напросто був не розподілений. Відтак, не приносив нашій економіці жодної копійки», — пояснюють у відомстві.

Запуск продажі дозволів на вилов риби має побороти корупцію у системі видачі дозволів на цю діяльність, адже наразі такі дозволи видає спеціальна комісія, яка може як погодити дозвіл на вилов риби, так і відмовити, що створювало умови для вимагання хабарів.

«З прийняттям постанови, із резерву держава формуватиме лоти. Наприклад, у Київському водосховищі не розподілені 15% ліміту, у цьому році це 170 тонн риби: з цього обсягу будуть сформовані лоти по 5% від цього ліміту, їх виставлять на онлайн аукціоні через платформу ProZorro», — йдеться у повідомленні відомства.

Раніше Рада ухвалила закон про запровадження змін до системи Prozorro. За нього проголосувало 292 депутати. За оцінками уряду, ухвалення цього закону дозволить державі економити до 9 мільярдів гривень на рік.

Поділитись: