Національний банк спростив для українців отримання дозволу на відкриття рахунків та здійснення інвестицій за кордоном

Національний банк спростив для українців отримання дозволу на відкриття рахунків та здійснення інвестицій за кордоном.

Про це повідомляє прес-служба регулятора.

Фізичні особи-резиденти (крім підприємців) зможуть отримувати електронні індивідуальні ліцензії на перерахування іноземної валюти за кордон для здійснення окремих валютних операцій через уповноважені банки.

На підставі е-ліцензій фізична особа зможе протягом року перерахувати валюту за кордон на загальну суму до  $50 тис. в еквіваленті.

Скористатися е-ліцензіями в межах встановленого ліміту фізичні особи зможуть для здійснення трьох видів валютних операцій:
— для інвестицій за кордон;
— з розміщення коштів на власних рахунках за межами України,
— повернення коштів нерезидентам за договорами страхування життя.

Для надання е-ліцензій та збору інформації про використання встановленого ліміту Національний банк запроваджує автоматизовану інформаційну системи “Реєстр індивідуальних ліцензій на здійснення фізичними особами валютних операцій” (АІС).

Щоб отримати е-ліцензію потрібно звернутися в уповноважений банк, в якому фізособа має відкритий власний рахунок, та подати такі документи (у паперовій або електронній формі): 

1. Заяву до НБУ про видачу е-ліцензії,

2. Документи, що свідчать про наявність у цієї фізичної особи доходів у сумі, достатній для здійснення переказу коштів на підставі е-ліцензії,

3. Оригінали або копії документів, що підтверджують мету здійснення переказу з України (крім випадку переказу коштів на власний рахунок).

На розгляд документів законом відводиться 25 днів.

Водночас, за оцінками Національного банку, обсяг таких операцій не буде мати суттєвого впливу на стан валютного ринку.

 

Нагадаємо, з 12 червня НБУ зняв обмеження для фізичних осіб на переказ коштів за межі України, а 31 травня —  заборону на купівлю іноземної валюти у разі наявності у клієнта власних коштів на рахунках у сумі, що перевищує $100 тис в еквіваленті. 

В лютому регулятор дозволив фізичним особам розміщення без індивідуальних ліцензій на зарубіжних рахунках валюти, отриманої за межами країни у формі заробітної плати, стипендії, пенсії, аліментів та дивідендів.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Поділитись: