Станом на 13:00 явка на другому турі місцевих виборів в Україні становила майже 11% за попередніми даними Центральної виборчої комісії. Це значно нижче, ніж у першому турі, проте цілком очікувано.

Про це повідомили в Центральній виборчій комісії.

За неофіційними відомостями, які ЦВК отримує від територіальних виборчих комісій, явка по містах скала:

  • Луцьк ㅡ 10,59%;
  • Краматорськ ㅡ 13,00%;
  • Українка ㅡ 15,38%;
  • Одеса ㅡ 11,68%;
  • Суми ㅡ 6,92%;
  • Херсон ㅡ 9,32%;
  • Кам’янець-Подільський ㅡ 14,28%.

Громадянська мережа «ОПОРА», яка спостерігає за перебігом виборів в Україні, повідомляла, що станом на 12:00 інтегрована явка виборців у 7 містах о 12:00 становила 8,6%. Під час голосування 25 жовтня по всій Україні в цю пору явка становила 13,5%.

Явка виборців у другому турі місцевих виборів 15 листопада
Фото:

ОПОРА

Також 179 громадських спостерігачів «ОПОРИ» моніторили порушення на дільницях у 7 містах. Станом на 12:00, за даними спостерігачів, виборча комісія завчасно розпочала роботу чи заповнення протоколу в містах Українка (Київська область) та Одеса. У Херсоні зафіксували порушення таємниці голосування ㅡ двоє людей намагалися проголосувати в одній кабінці.

Також в Одесі зафіксували один випадок неправомірної видачі бюлетеня, коли виборцю видали бюлетень за закордонним паспортом і військовим квитком. Водночас в одеській спільноті у Facebook помітили агітацію ㅡ як за кандидатів на посаду міських голів, так і проти.

Вибори тривають

У неділю, 15 листопада, відбувається другий тур виборів міських голів Луцька (Волинська область), Краматорська (Донецька область), Українки (Київська область), Одеси, Сум, Херсона та Камʼянець-Подільського (Хмельницька область).

Загалом 15 листопада в другому турі виборів зможуть узяти участь понад 1 млн 582 тисячі українців.

Також 15 листопада в територіальних громадах із кількістю виборців до 10 тисяч у 16 регіонах відбудеться повторне голосування на виборах депутатів місцевих рад: 1 депутата міської ради, 15 депутатів до 12 селищних рад, 37 депутатів до 33 сільських рад.

У ЦВК зазначають, що результати сьогоднішнього голосування мають бути встановлені не пізніше ніж на пʼятий день від дати повторного голосування, тобто до 20 листопада включно.

Виборчий процес в Україні триватиме ще до кінця листопада. Так, на 22 листопада другий тур виборів міського голови призначений у 12 містах 10 регіонів, а саме: у Дніпрі, Нікополі (Дніпропетровська область), Словʼянську (Донецька область), Ужгороді (Закарпатська область), Бердянську (Запорізька область), Броварах (Київська область), Львові, Дрогобичі (Львівська область), Миколаєві, Полтаві, Рівному та Черкасах.

На 29 листопада призначене повторне голосування на виборах мера Чернівців.

Поділитись: