Адвокати колишнього міністра закордонних справ Леоніда Кожари, підозрюваного у вбивстві колишнього керівника телеканалу «Інтер» Сергія Старицького, стверджують, що дружина ексміністра зізналась у злочині, який стався випадково.

Про це заявили адвокати Кожари під час засідання у Шевченківському райсуді Києва.

Захисник Кожари каже, що 19 березня його дружина — Марина Козерод — подала заяву в поліцію та прокуратуру начебто про зізнання у вчиненні кримінального правопорушення, який є казусом, тобто не залежало від її волі. Таку ж заяву вона подала у прокуратуру 25 березня. Водночас представник прокуратури повідомив, що правоохоронці ще не отримували цю заяву.

Адвокат зачитав частину заяви Козерод, у якій зазначено, Кожара та Старицький у день загибелі останнього відпочивали разом у будинку Кожари та вживали спиртні напої. За її словами, «атмосфера була невимушеною», а підстав для конфлікту нібито не було. Вона запевняє, що між чоловіками завжди були дружні відносини.

Також, за словами адвоката, колишнього міністра, Козерод розповіла, що увечері 21 лютого, між 21 та 22 годиною, Старицький нібито був у стані сильного алкогольного сп’яніння і тримав у правій руці пістолет. Кожара на той момент, за словами дружини, перебував на другому поверсі будинку.

Адвокат не дочитав заяву до кінця, проте зазначив, що далі Козерод «намагалась відібрати пістолет» у Старицького.

Також захист каже, що раніше Козерод подавала заяви, в яких просила провести слідчі дії за її участі та говорила, що «може повідомити про механізм утворення поранення» у Старицького.

Водночас, прокурор і представник сім’ї Старицького звернули увагу, що це формулювання каже лише про те, що вона була свідком, а не про визнання жінкою своєї провини.

За версією ж слідства, саме Кожара здійснив постріл, унаслідок якого помер Старицький. Прокурор стверджує, що версію про причетність дружини підозрюваного перевіряли, але доказів цього не виявили.

Нагадаємо, 25 березня Кожарі повідомили про підозру в умисному вбивстві колишнього керівника телеканалу «Інтер» Сергія Старицького.

Нагадаємо, 21 лютого 2020 року в будинку Леоніда Кожари у селі Чайки Києво-Святошинського району знайшли тіло Сергія Старицького з вогнепальним пораненням голови. Спершу у поліції Київщини повідомили, що Старицький приїхав туди у гості і покінчив життя самогубством. Однак вже наступного дня справу перекваліфікували на умисне вбивство (ч. 1 ст. 115 КК України).

Старицький був колишнім керівником телеканалу «Інтер», гендиректором телекомпанії «Тоніс» та одним з власників рекламного холдингу Atlantic group.

Леонід Кожара обіймав посаду міністра закордонних справ в уряді Миколи Азарова у 2012-2014 роках. 

Поділитись: