Дружина новообраного президента України Володимира Зеленського у 2013 році купила у колишнього депутата, бізнес-магната Олександра Буряка елітну квартиру в Лівадії, заплативши за неї менше ніж половину ринкової вартості.

Про це свідчить декларація про доходи Володимира Зеленського та реєстр прав на нерухоме майно, пише агентство Reuters.

Трикімнатну квартиру у житловому комплексі «Імператор» поруч з Лівадійським палацом на узбережжі Чорного моря Зеленська купила у квітні 2013 року за 163 893 доларів. Таким чином, ціна за квадратний метр становила близько 1263 долари.

«Ця квартира була виставлена на продаж у квітні агентством нерухомості «Причал 82» за ціною 790 668 доларів, тобто за ціною, вчетверо більшою за ту, яку було заплачено 2013 року, або по 5 195 доларів за квадратний метр», — пише Reuters.

Як зазначає Reuters, у 2012 році згідно з даними сайту нерухомості domik.ua, квартири в ЖК «Імператор» продавали за ціною від 3500 до 4000 доларів за квадратний метр.

На сайті indoor-estate.ru мінімальна вартість за квадратний метр квартири у цьому будинку у 2012 році становила 2800 долари.

Агент із нерухомості з Криму на умовах анонімності підтвердив Reuters, що квартири, подібні до тих, що в ЖК «Імператор», зазвичай продавалися у 2013 році за ціною від 2500 до 3000 доларів за квадратний метр, однак ціна могла сягати й 5000 доларів за метр.

Агентство не змогло з’ясувати, чому квартиру Зеленській продали за ціною, значно нижчою за ринкову. Ані Зеленський, ані його дружина не відповіли на прохання агентства про коментар. А Олександр Буряк, який продав квартиру, відмовився коментувати агентству цю угоду.

Агентство також звернулося за коментарем до олігарха Ігоря Коломойського, якого пов’язують із Зеленським. Коломойський повідомив Reuters, що вважає, що Буряк продав квартиру Зеленській дешево, оскільки його банк не мав ліквідності і йому необхідно було швидко зібрати готівку. Доказів на підтвердження цього твердження Коломойський не надав.

Олександр Буряк — бізнес-магнат та колишній народний депутат, який разом зі своїм братом Сергієм володів мажоритарним пакетом акцій «Брокбізнесбанку», доки не продали його у середині 2013 року. У листопаді 2013 року, через шість місяців після продажу квартири, українське рейтингове агентство «Експерт-Рейтинг» у звіті, опублікованому на сайті «Брокбізнесбанку», заявило, що ліквідність банку значно вище середнього рівня для сектора. Однак 28 лютого 2014 року, через 10 місяців після продажу квартири Зеленській, Національний банк України оголосив "Брокбізнесбанк» неліквідним.

Reuters пише, що деякі колишні керівники« Брокбізнесбанку» перебувають під слідством за підозрою у привласненні грошей банку, починаючи з 2012 року, однак в агентства немає доказів, аби стверджувати, що під слідством перебуває саме Олександр Буряк.

Агентство також з’ясувало, що на виборах президента 2019 року Буряк був спостерігачем від Зеленського у рідному місті шоумена — Кривому Розі.

Пізніше у Зеленського заявили, що дружина шоумена купила квартиру у Криму за ринковою ціною й сплатила усі обов’язкові податки та збори. Однак суми цієї угоди не називають.

Поділитись: