Наголошується, що значно збільшується і ризик виникнення численних пожеж у природних екосистемах та на відкритих територіях.

В Україні 3 червня оголошено найвищий, п'ятий, рівень пожежної небезпеки.

Про це повідомляє Державна служба з надзвичайних ситуацій.

За даними УкрГідрометцентру, 3-4 червня в Україні (крім більшості районів Карпатського регіону) зберігатиметься надзвичайний (5 класу) рівень пожежної небезпеки.

Наголошується, що значно збільшується і ризик виникнення численних пожеж у природних екосистемах та на відкритих територіях.

Рятувальники нагадують, що причиною масштабних загорянь у лісах, на торфовищах та на сміттєзвалищах зазвичай є наслідок людської легковажності та просять дотримуватися правил поводження протягом пожежнонебезпечного періоду. 

Зокрема, не відвідувати хвойні ліси при оголошенні надзвичайної пожежної небезпеки 5-го класу; не розводити багаття у лісі та лісосмугах; не заїзджати автомобілем до лісу; не палити, кидати у лісі та лісопосадках непогашені сірники або недопалки; не залишати у лісі просочене бензином, гасом, мастилом або іншими горючими речовинами ганчір’я; не полювати у лісі з використанням вогнепальної зброї; не створювати смітники та спалювати відходи; не спалювати стерню та післяжнивні залишки на сільськогосподарських полях.

За даними відомства, з початку 2018 року кількість загорянь на відкритих територіях України становить вже понад 14 тисяч випадків.

27 травня на Херсонщині сталася лісова пожежа площею 20 гектарів.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile