Міністр Кабміну Дмитро Дубілет запевняє, що наразі немає планів рахувати населення на окупованих територіях за допомогою супутника. Його, мовляв, неправильно зрозуміли журналісти.

За словами Дубілета, під час інтерв’ю журналіст поставив йому запитання щодо зустрічі з представниками ООН, яка нещодавно відбулася в Києві.

«Я розповів, що ми обговорювали результати нашої оцінки чисельності населення. Потім ми перейшли до теми підрахунку населення на окупованих територіях. Представники ООН розповіли, що у них є досвід такої оцінки на територіях Афганістану та деяких інших гарячих точках через супутник і що вони можуть допомогти нам безкоштовно з цим проєктом. Вирішили, що треба вивчити, наскільки це можливо», — розповів міністр.

«Після цього інтернетом розійшлася новина з заголовком «Дубілет хоче підрахувати українців через супутник». Частина почала писати, що ми хочемо витратити на це якісь шалені бюджети, частина просто вирішила, що я якийсь космонавт», — додав Дубілет.

Раніше повідомлялося, що Дубілет пропонував за допомогою супутника порахувати кількість населення в анексованому Криму та на непідконтрольному Україні Донбасі.

«Ми зустрічалися з представниками ООН, які будуть допомагати нам із проєктом супутникової зйомки, який є дуже складним. Схожий проєкт проводили в Афганістані, де значна частина території теж не контролюється владою. Вони намагались через супутникові зйомки та інші шари інформації зрозуміти приблизну кількість населення. Але поки що я не можу сказати, наскільки точно можна оцінити через супутники чи якісь інші інструменти кількість населення в Криму та на окупованих територіях», — казав він в інтерв'ю «Українському радіо».

Поділитись: