Віра Савченко зустрілася з сестрою у Новочеркаському СІЗО-3.

За її словами, Надія Савченко звикається з думкою про повернення додому, це полегшує перебування за ґратами. Рідні сподіваються на звільнення, хоч і не знають нічого про переговори, згадані адвокатом Фєйгіним.

У Новочеркаському СІЗО-3 Надія перебуває з літа 2015 року.

 

Сам заклад почав функціонувати ще на початку XIX століття, у 2006 відкрили новий корпус — саме тут утримують українку. В цьому СІЗО нараховується близько 2 тисяч ув’язнених. Це втричі менше, ніж у «матроській тиші», де вона перебувала раніше. Персонал тут значно «привітніший та душевніший», бо у Москві «просто пси, які думають, що вони — королі всесвіту, і я з ними добряче гиркалась, щоб пояснити, що вони — обслуговуючий персонал» — переповідає Віра слова сестри. У камері Наді, як і у всьому корпусі, — стійкий каналізаційних сморід, вікно розміщене так, що виглянути у нього неможливо. Але крізь нього потрапляє світло, завдяки цьому Савченко вдалося визначити, що воно орієнтоване на південь.

Так виглядає кімната, куди рідні та близькі ув’язнених приносять передачі.

  

«Ми говорили про політичну ситуацію в Україні, бо про це, за словами Надії, на російському телебаченні тільки й говориться. Також думали, коли маму везти на вирок. Коли сам вирок. В принципі, Надя бадьора, життєрадісна, бо події швидко розвиваються. Читає книги. Крайнього вона Черчиля прочитала. — Розповідає Віра. — Часом мені здається, що вона там знає про те, що відбувається в Україні, набагато більше ніж я, яка тут живе».

До Надії Савченко приходять консули та адвокати. Люди пишуть листи, але вони цензуруються, тож інформації там залишається небагато.

/Кіра Толстякова

Поділитись: