У Національному банку України виявили, що два державних банки. Ощадбанк та Укрексімбанк, мають проблеми з капіталом, які можуть реалізуватися у разі настання несприятливих обставин в економіці.

Про це йдеться у звіті про фінансову стабільність, опублікованому на сайті НБУ.

Проблеми у капіталі банків виявили за підсумками стрес-тестування, яке Нацбанк провів напередодні. Стрес-тестування передбачає аналіз того, як зміниться фінансовий стан банку у разі, якщо в економіці настане криза.

«Проведене у 2019 році стрес-тестування показало, що у системі залишається кілька банків, зокрема два державних, із потенційними суттєвими проблемами. Вони можуть потребувати значних обсягів капіталу у разі реалізації несприятливого макроекономічного сценарію. Їхня фінансова стійкість є низькою, фінустанови вразливі до можливих криз», — повідомили у Нацбанку.

Зазначається, що мова йде про Ощадбанк та Укрексімбанк. У разі настання несприятливої економічної ситуації, у цих банків може виникнути потреба у додаткових 23,3-45,8 мільярда гривень.

Там зазначають, що пильно слідкують за фінансовим станом державних банків, оскільки на їхню частку припадає суттєва частина банківського ринку України.

Окрім цього, НБУ повідомив про ключові ризики для фінансової стійкості в Україні.

«Серед масштабних викликів для макрофінансової стабільності — результати судових процесів, пов’язаних із ПриватБанком. НБУ і надалі вживатиме необхідних дій для захисту інтересів держави у судах та збереження фінансової стабільності», — заявили у Нацбанку.

Зазначимо, що в Україні є 4 державних банки: Ощадбанк, Укрексімбанк, ПриватБанку (націоналізований у 2016 році) та Укргазбанк.

Також у Нацбанку повідомили, що державні банки занадто повільно знижують ставки кредитів після того, як НБУ знижує облікову ставку.

Поділитись: