В Медичному інституті святого Джуда нагадали про небезпеку деяких серцевих імплантатів через дочасне виснаження їх батареї. Через цю несправність в Європі вже зафіксовані два випадки смерті.

Про це повідомляє Reuters.

Виробник пристрою в листі до лікарів зауважив про потенційне передчасне виснаження батареї, яке може статися в одному з близько 400 тис. серцевих імплантатів.

Вони використовуються для нормалізації ритму серця.

Всі пристрої містять батареї, виготовлені до 23 травня минулого року, коли компанія додала ізоляцію, аби зменшити ймовірність короткого замикання.

За словами віце-президента інституту Джеффа Фечо, 841 пристрій було повернуто виробникові для проведення аналізу несправності.

Зазначається, що через передчасне виснаження батареї пристрій не зможе спрямувати на серце достатню дозу електрики, що може призвести до летальних наслідків.

«В результаті передчасного виснаження батареї вже зафіксовані дві смерті», – зазначає в листі медикам Джефф.

Виробник повідомив, що один з пацієнтів помер вже після того, як його пристрій попередив про виснаження батареї. Це сталося за декілька днів до її планової заміни.

Пристрої були введені в експлуатацію в 2010 році і мають термін придатності до семи років або довше, якщо батарея все ще тримає заряд.

Компанія повідомила, що поки не планує відкликати пристрої.

Раніше повідомлялося, що науковці зі США розробили спеціальні імплантати, які здатні притягнути до себе ракові клітини в організмі.

Поділитись: