Членів другої бахчисарайської групи у так званій «справі Хізб ут-Тахрір» Сервера Зекерьяєва і Мемета Бєлялова етапували у СІЗО № 1 Ростова-на-Дону.

Про це повідомив адвокат Едем Семедляєв, передає «Крим.Реалії».

«Мені сьогодні стало відомо, що два дні тому в СІЗО Ростова були етаповані Бєлялов і Зекірьяєв. Зараз вони перебувають в карантині, це звичайна практика для етапованих» — сказав Семедляєв.

За його словами, двох інших фігурантів цієї справи, які лишилися в Краснодарському СІЗО, невдовзі теж етапують в Ростов-на-Дону.

29 жовтня у справі другої бахчисарайської групи «Хізб ут-Тахрір» заплановане перше судове засідання по суті.

Нагадаємо:

  • У жовтні 2017 року російські силовики заарештували в анексованому Бахчисараї шістьох місцевих жителів —Тимура Ібрагімова, Марлена Асанова, Мемета Белялова, Сейрана Салієва, Сервера Зекерьяєва й Ернеса Аметова. Їм інкримінують участь у забороненій в Росії організації «Хізб ут-Тахрір».
  • 21 травня 2018 року в Криму також затримали координатора об’єднання «Кримська солідарність» Сервера Мустафаєва та жителя села Долинне Бахчисарайського району Едема Смаїлова. Звинувачення проти них долучили до тієї ж справи.
  • 26 серпня суд у Ростові-на-Дону продовжив запобіжний захід вісьмом фігурантам другої бахчисарайської «справи Хізб ут-Тахрір» на 6 місяців. Відтак Марлен Асанов, Сервер Зекірьяєв, Ернес Аметов, Тимур Ібрагімов, Сейран Салієв, Мемет Белялов, Сервер Мустафаєв і Едем Смаілов залишаться в СІЗО до 13 лютого 2020 року.

«Хізб ут-Тахрір» — міжнародна ісламська політична партія та організація, яка публічно та вільно діє в країнах Європи та в США.

Поділитись: