Засуджених у «справі «українських диверсантів» Олексія Бессарабова і Володимира Дудку етапували із СІЗО №1 Сімферополя в анексованому Криму до Москви для розгляду апеляційної скарги на вирок.

Про це заявив адвокат Сергій Легостов, повідомляють «Крим.Реалії».

Наразі українські політв’язні перебувають у СІЗО № 1 Краснодара.

«Днями стало відомо, що Володю Дудку та Олексія етапували із Сімферополя до Москви в СІЗО «Лефортово». Поки що вони в Краснодарі», — розповів адвокат.

Нагадаємо, 10 листопада 2016 року російська ФСБ в анексованому Криму заявила про затримання в Севастополі «групи диверсантів», які нібито планували диверсійні акції на стратегічних об'єктах Криму. У ФСБ стверджували, що троє затриманих — Дмитро Штибліков, Олексій Бесарабов та Володимир Дудка — є членами «диверсійно-терористичної групи Головного управління розвідки Міністерства оборони України». У Міноборони України цю інформацію спростували.

Насправді троє затриманих були колишніми співробітниками центру сприяння вивченню геополітичних проблем і євроатлантичного співробітництва Чорноморського регіону «Номос», який закрився у 2014 році.

Під час затримання Штиблікова силовики ФСБ демонстрували іграшкову «зброю» — знаряддя для гри в страйкбол — як докази того, що він диверсант.

Володимира Дудку та Олексія Бессарабова 4 квітня 2019 року засудили до 14 років позбавлення волі в колонії суворого режиму.

Поділитись: