Андрій Хандрикін та Володимир Ріяко  — екс-працівники харківського спецпідрозділу «Беркут» досі працюють в харківському управлінні нацполіції.

Андрій Хандрикін та Володимир Ріяко  — екс-працівники харківського спецпідрозділу «Беркут» досі працюють в харківському управлінні нацполіції.

Про це Громадському повідомили в генеральній прокуратурі.

Бійці залишаються на службі, незважаючи на те, що вже перебувають в статусі обвинувачених.

Справа проти Андрія Хандрикіна передана до суду слідчими управління спецрозслідувань Генеральної прокуратури. Його звинувачують у катуванні учасників Майдану (стаття 127, частина 2), що карається позбавленням волі на строк від 5 до 10 років.

Хандрикін є фігурантом епізоду 20 січня 2014 року на вулиці Грушевського, де на колонаді на вході в стадіон Лобановського було побито двох  учасників Майдану, відтак «беркутівці»  зняли їх з цієї колонади, роздягли, знущалися, а потім одягли в інший одяг і доправили в райвідділ. Суд потерпілих до кримінальної відповідальності вирішив не притягати.

Також у цій справі в статусі обвинувачених проходять ще двоє екс-працівників харківського «беркуту» — Владислав Мастега та Артем Войлоков. Обидва, уже будучи в статусі обвинувачених, виїхали до Росії 11 квітня через прикордонний пункт пропуску Гоптівка (Харківська область). 

14 квітня з’явилось відео, на якому вони ще з двома обвинуваченими екс-беркутівцями харківського управління стверджують, що в Україні їм знаходитися небезпечно.

Справа проти Володимира Ріяко теж уже передана до суду. Він єдиний залишився в Україні із трьох фігурантів справи про побиття журналістів Громадського 28 січня 2015 року на міліцейському пункті «Пісочин» у Харківській області. Тоді троє міліціонерів зупинили журналістів, коли ті повертались із зони бойових дій.  Оператору Костянтину Рєуцькому заламали руки, кинули його на землю і вкрали в нього флешку від камери, на яку він намагався знімати дії правоохоронців.

Прокуратура кваліфікувала такі дії, як перевищення влади, а нанесення ушкоджень, як перешкоджання діяльності журналістів, а також зловживання повноваженнями, що карається позбавленням волі від 3 до 5 років позбавлення волі. Для Ріяко обраний запобіжний захід у вигляді особистого зобов’ язання і він  далі працює в харківській поліції. На утримання має молодшого неповнолітнього брата.

Ще двоє фігурантів цієї справи Олександр Костюк та Віталій Гончаренко  виїхали з України. Костюк 11 квітня, а Гончренко 9 квітня  через пункт пропуску Гоптівка. Вони двоє теж фігурують на відео разом з Войлоком і Мастегою.

Окрім епізоду із журналістами Громадського, Гончаренко також проходить обвинуваченим у справі про вбивство трьох активістів Майдану 18 лютого 2014 року в Кріпосному провулку в Києві. 6 квітня суд змінив йому запобіжний захід з арешту на особисте зобов’язання. Відтак прикордонники не мали права його навіть затримати.

Ще один фігурант справи про вбивство трьох майданівців, харківський беркутівець Олександр Бєлов, перебуває під цілодобовим домашнім арештом в Харкові. Від служби він відсторонений.

Адвокат Гончаренка, Ріяко і Костюка, Валентин Рибін, стверджує, що на суд його підзахисні, двоє з яких виїхали з України, з’являться. І припускає, що засідання суду, по суті, почнеться за кілька тижнів. Також Рибін певний, що суди відбуватимуться незалежно від того, повернуться обвинувачені-втікачі, чи ні, тому що у кожному епізоді залишається хоча б один фігурант справи.

У генпрокуратурі ж стверджують, що зробили все від них залежне, щоб притягнути «беркутівців» до відповідальності: слідство завершили проти них, до суду передали, аргументи суддям, чому підсудні можуть втекти, якщо не обрати їм належний запобіжний захід — привели.

«Це вже запитання до суду, як вони вирішили випустити під особисте зобов’язання людину, котра має 115 статтю — вбивство», — сказав слідчий управління спецрозслідувань Громадському.

Нагадаємо, одного із чотирьох затриманих у червні 2016 року працівників екс-підрозділу харківського «Беркуту», Артема Войлокова випустили з-під варти. У грудні 2016 року суд продовжив Войлокову і Мастезі запобіжний захід у вигляді нічного домашнього арешту на 2 місяці.  Тоді сам Войлоков заявив, що не втече навіть без запобіжного заходу, бо винним себе не вважає.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Поділитись: