УКРАЇНА

Двоє високопосадовців затримані у справі «Одеського припортового заводу»

УКРАЇНА/Двоє високопосадовців затримані у справі «Одеського припортового заводу»
Зберегти
Вигляд

Перший заступник голови правління НАК «Нафтогаз України» Сергій Перелома та перший заступник голови правління «Одеського припортового заводу» Микола Щуриков затримані за підозрою у розтраті коштів ОПЗ на користь «Укрнафти».

Про це під час брифінгу повідомив голова Спеціальної антикорупційної прокуратури Назар Холодницький.

«В ході досудового розслідування встановлено, що у травні 2015 року у першого заступника голови правління НАК «Нафтогаз України», який водночас є головою наглядової ради акціонерного товариства «Одеського припортового заводу» Сергія Переломи виник умисел на розтрату коштів вказаного товариства на користь ПАТ «Укрнафта», де 50+1% належить приватним акціонерам. Було здійснено закупівлю природного газу на суму 250 млн гривень і через компанію «Енергоальянс» по необґрунтовано завищених цінах відносно середньоринкових, з яких 3% від загальної суми закупівель мали залишитися на рахунках вказаного приватного підприємства, а інші із залишком надлишково перерахованих коштів повинні поступити на рахунки ПАТ «Укрнафта», - зазначив антикорупційний прокурор.

З його слів, з метою реалізації вказаного умислу Перелома вступив у змову із першим заступником голови правління «Одеського припортового заводу» Миколою Щуриковим

За даними слідства, в період з травня по грудень 2015 року вказані особи розтратили вказане майно, а саме грошові кошти акціонерного товариства «Одеський припортовий завод» шляхом зловживання службовим становищем на укладання договорів на постачання природного газу по завідомо завищеним цінам на суму 205 млн 181 тис. 833 грн.

За словами Назара Холодницького, дані особи вже затримані.

Пов`язані новини