Двом полоненим українським морякам Богдану Головашу та Владиславу Костишину присвоїли первинне офіцерське звання «лейтенант».

Вони разом ще з 24 курсантами є випускниками курсу Інституту Військово-Морських Сил Національного університету Одеська морська академія. 

Командувач Військово-морських сил Збройних сил України адмірал Ігор Воронченко вручив лейтенантські погони та кортики батькам полонених курсантів.

Командувач ВМС повідомив, що обидва курсанти проходили військове стажування на захоплених катерах. Після випуску їх планували призначити на посади на катери такого типу. 

«Можу запевнити, що по поверненню додому, наші лейтенанти обов’язково стануть командирами катерів і я впевнений, вони впораються з усіма труднощами», — додав Воронченко. 

«Ми, звісно, мріяли не про такий випуск, але віримо, що цей страшний сон незабаром закінчиться і наш син буде поруч з нами в Україні і вже офіцером поповнить лави українського флоту», — зазначила пані Людмила, мама вже лейтенанта Владислава Костишина.

Нагадаємо, зранку 25 листопада українські кораблі та рейдовий буксир планово вийшли з порту Одеси до порту Маріуполя. Під час цього завдання російське судно протаранило український буксир та пошкодило його. При виході з Керченської протоки російські судна обстріляли та захопили українські кораблі біля Керченської протоки. Загалом на трьох суднах були 24 українських військових, двоє з них службовці СБУ. Троє з них дістали поранення.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Керченські бранці: що відомо про українських моряків, яких захопили російські військові

Після захоплення усіх українців взяли від варту на 2 місяці. Їх звинуватили у незаконному перетині кордону Російської Федерації в Чорному морі. 29 листопада українців вивезли до СІЗО Москви.

16 січня Лефортовський суд Москви продовжив термін тримання під вартою всім 24 полоненими українським морякам до 24 та до 26 квітня 2019 року. Адвокати подаватимуть апеляції щодо всіх українців.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ «Слава Україні»: як у Москві судили українських моряків

Україна наполягає, що захоплені українські моряки є військовополоненими, тож їх не можуть судити, утримувати в СІЗО чи обмінювати як політв'язнів. Путін заявив, що питання обміну українських моряків можна розглядати після завершення кримінальної справи.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Питання політичне: як Росія фабрикує справи українських моряків

Поділитись: