ENRU

Директорка Українського інституту книги написала заяву на звільнення

Директорка Українського інституту книги Тетяна Терен написала заяву на звільнення після піврічної роботи на посаді.

Про це вона написала у Facebook.

«Учора я написала заяву на звільнення з посади директора Українського інституту книги. Це рішення не спонтанне і для нього є низка причин», — написала вона.

У пості вона пояснила, що прийшла в установу, яка існувала тільки на папері, в якій не було ще бухгалтера і фінансиста, й яка мала за кілька днів сформувати і передбачити свою діяльність на три роки наперед.

«Жоден із задумів і проектів ми не змогли внести в бюджетний запит, бо на жоден із цих проектів, які мають бути основою діяльності Інституту книги, не можна закласти кошти», — зазначила Терен.

«Дуже швидко я побачила, що чекає на Інститут у найближчі півроку: безкінечні реєстраційні процедури й підготовка всієї внутрішньої кадрової, юридичної і бухгалтерської документації, вибивання і ремонт приміщення, пошук працівників на мінімальні оклади й ще мінімальніші умови праці, вироблення нових положень державних програм, тендерні процедури в наперед неможливі короткі терміни, закупівля техніки і меблів, вибивання нових зарплат і десь у проміжках — зробити бодай щось важливе», — написала вона.

Вона додала, що «Інституту книги зараз необхідні глобальні зміни, які не відбудуться лише на рівні Інституту й на ентузіазмі його працівників».

Нагадаємо, у липні координаторка української програми IIV Міжнародного фестивалю «Книжковий арсенал» Тетяна Терен перемогла в конкурсі на посаду директора Українського інституту книги.

Тоді вона зазначала, що Інститут за допомогою промоції і медіа ресурсу має активно пропагувати українські бібліотеки не як книгозбірні, а як сучасні хаби.