Виконавчою директоркою Українського культурного фонду обрали Юлію Федів

Виконавчою директоркою Українського культурного фонду обрали юристку-міжнародницю Юлію Федів.

Як повідомляє прес-служба Міністерства культури, члени наглядової ради фонду на чолі з Мариною Порошенко віддали на користь претендентки 6 голосів із 7 можливих.

Фонд у поточному році має поповнитися на 207,5 мільйонів гривень. 

Освіту Юлія Федів отримала у Бременському університеті Німеччини. Після повернення в Україну працювала у культурному менеджменті, керувала соціальними проектами в Німецько-українсько-польському товаристві та була співробітницею Українського центру культурних досліджень.

Останнім часом очолювала українське бюро програми ЄС «Креативна Європа».

На посаду претендували ще 12 спеціалістів. Серед них Лілія Гомольська — викладач Київського інституту музики ім. Р.М. Глієра, Ярослав Александров-Чикилевський —  член наглядової ради Національного академічного українського драматичного театру ім. М.Заньковецької, Тетяна Білецька — експертка з питань культурної політики, Іштван Геді — директор Українського центру мистецтв, Катерина Єгорова — член Національної комісії України у справах ЮНЕСКО.

Український культурний фонд створили рік тому для підтримки конкуретноспроможного українського культурного продукту. Фонд забезпечує відбір, фінансування та моніторинг виконання мистецьких проектів. 

19 січня Марину Порошенко обрали головою Українського культурного фонду.

/Анастасія Колісник

Поділитись: