УКРАЇНА

Диверсія є найменш вірогідною причиною вибухів у Балаклії — військовий аналітик

23 березня, 2017 20:18
УКРАЇНА/Диверсія є найменш вірогідною причиною вибухів у Балаклії — військовий аналітик
Зберегти
Вигляд
lead
Халатність керівництва Генерального штабу України або умисний підпал є найбільш вірогідною причиною вибухів на складі боєприпасів в Балаклії на Харківщині.

Недбалість керівництва Генерального штабу України або умисний підпал є найбільш вірогідною причиною вибухів на складі боєприпасів в Балаклії на Харківщині.

Таку думку в ефірі Громадського висловив військовий аналітик Олег Жданов.

«У версію безпілотників і в версію диверсантів я вірю з великими труднощами. Тому що 130 км від державного кордону, дуже велике віддалення від зони АТО. Моя версія — халатність чи навмисний підпал», — сказав він.

«Питання того, що обладнання та порядок охорони обладнання цих складів абсолютно не змінився. Тим більше, якщо головний військовий прокурор каже, що основна версія це безпілотник, а в Сватове теж був безпілотник, то фактично це службова недбалість начальник генерального штабу», — вважає Жданов.

За його словами, після минулорічної спроби диверсії в Балаклії і вибухів в Сватовому, необхідно було повністю змінити систему охорони складів. Почати з того, що прийняти закон про військову службу правопорядку, надати їм статусність і передати їм під охорону такі склади.

«Незалежна охорона, яка головою відповідає за цей склад, і технічне оснащення», — зазначив він, додавши, що таких складів в Україні дуже багато.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: П’ять масштабних випадків пожеж і вибухів на складах боєприпасів України (storymap). 

Нагадаємо, 23 березня близько третьої години ночі на складі боєприпасів у Балаклії почалися вибухи і пожежа. Головний військовий прокурор Анатолій Матіос заявив, що це сталося внаслідок диверсії. 

Станом на ранок 23 березня з Харківщини евакуювали майже 20 тисяч осіб.

Глава Міноборони України Степан Полторак повідомив, що вибухи на складі боєприпасів у Балаклії не завдали значної шкоди оборонній здатності України.

Також повідомлялось про важко поранену 54-річну жінку внаслідок вибуху. Вона з пораненням у скроню доставлена до лікарні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Усі подробиці вибухів у Балаклії

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Пов`язані новини