ENRU

Дизайнерка з Хайфи створила алфавіт з поєднання літер івриту та арабської

Дизайнерка з ізраїльського міста Хайфа Лірон Лаві Тюркеніч створила типографічну систему, яка поєднує в собі арабську мову та іврит. За словами Тюркеніч, до винаходу її підштовхнуло життя в місті з великою кількістю арабів, писемність яких вона ігнорувала.

Про це повідомляє TJournal.

Дизайнерка зазначила, що придумати новий алфавіт їй допомогли праці французького офтальмолога Еміля Жаваль, який ще в 19 столітті виявив, що людині достатньо бачити тільки одну половину латинських букв аби їх прочитати.

Тюркеніч виявила, що аналогічний прийом можна застосувати і до арабського алфавіту, для сприйняття якого було достатньо тільки верхньої частини символів. Така ж логіка діяла і щодо літер івриту, для прочитання  яких достатньо нижньої половини.

Поєднавши половини букв, дизайнерка створила нову систему з 638 знаків, що поєднують всі можливі символи арабської та івриту — Аравріт. Одне і те ж слово в цій системі, за словами Тюркеніч, може бути прочитано на обох мовах.

Тюркеніч розповіла виданню Jerusalem Post, що їй надходить багато замовлень на виготовлення типографіки на базі системи, в тому числі і від адміністрацій міст. Вона додала, що відгуки «на вулицях виявилися незвичайними». За словами Тюркеніч, люди моментально вчитуються в новий алфавіт і відчувають, що «розгадали якусь загадку».

Підписуйтесь на наш канал в Telegram